MATURA 2014: JĘZYK POLSKI; Już jutro egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym! ARKUSZE i przykładowe ODPOWIEDZI w serwisie Edulandia.pl

MATURA 2014: Już jutro uczniowie ostatnich klas szkół średnich napiszą egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Egzamin rozpocznie się 8 maja o godzinie 9:00. Około godziny 15:00 opublikujemy oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym!

Już jutro o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Egzamin potrwa 180 minut.

Jak będzie wyglądał jutrzejszy egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym?

W czasie trzech godzin maturzyści będą musieli "jedynie" napisać dłuższą wypowiedź pisemną na podstawie dwóch podanych w arkuszu źródeł literackich. Podobnie jak w arkuszu z poziomu podstawowego, maturzyści będą mieli możliwość wyboru jednego z dwóch podanych tematów.

Co znalazło się w arkuszu maturalnym w ubiegłym roku?

W ubiegłym roku temat pierwszy obejmował analizę "Iliady" Homera i esej "Olimpijski generał" Zbigniewa Herberta. Z kolei drugi temat to analiza "Imienia róży" Umberto Eco i "Ziela na kraterze" Melchiora Wańkowicza.

Co tym razem pojawi się w arkuszu maturalnym? To wiedzą niestety tylko eksperci Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Baza egzaminów maturalnych z poprzednich lat!- Poćwicz przed zbliżającą się maturą 2014. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.

Jak myślisz, ile procent uzyskasz z matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym?
Więcej o: