Egzamin gimnazjalny 2014 - za nami egzaminy z języków obcych: ANGIELSKI, NIEMIECKI, FRANCUSKI, WŁOSKI. Podsumowanie poziomu podstawowego i rozszerzonego egzaminu gimnazjalnego - JĘZYK ANGIELSKI 2014!

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 JUŻ ZA NAMI! JĘZYK ANGIELSKI: podsumowanie poziomu podstawowego i rozszerzonego EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2014!

Piesek Spotty

Najciekawsze, najśmieszniejsze i najbardziej rozczulające zadania z egzaminów gimnazjalnych zawsze doczekują się swojego fanpage'a na Facebooku. W przypadku egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym (pisanym 25.04 o 9.00) hitem okazał się piesek Spotty z pierwszego zadania oraz dialog matki z synem.

W zadaniu pierwszym z części rozumienia ze słuchu (listening), które gimnazjaliści ocenili jako bardzo łatwe, wszystkich rozbawił piesek Spotty. Niektórzy uczniowie warszawskich gimnazjów, z którymi rozmawialiśmy, śmiali się, że zadanie sprawdzało rozumienie słowa "dog". Należy pamiętać jednak, że poziom podstawowy egzaminu dostosowany jest również dla tych osób, które nie uczyły się w ogóle języka obcego w szkole podstawowej.

O co chodzi natomiast z matką i synem? To proste - uczniów rozbawił dobór lektorów. Głos syna brzmiał jak głos dorosłego faceta a matki - jak nastoletniej dziewczyny. Do "legendy" tegorocznego egzaminu z angielskiego przeszedł również tekst "Mom! You're genius!" który wzbudził śmiech w niejednej klasie. Podobno podczas części sprawdzającej rozumienie ze słuchu było bardzo wesoło na salach.

Poziom podstawowy - banalny

W ten sposób wypowiadała się większość gimnazjalistów, którzy rozwiązywali dzisiaj egzamin z języka angielskiego. Poza rozumieniem ze słuchu były również zadania sprawdzające rozumienie tekstu pisanego. Pojawił się temat produktów żywnościowych i sportu. Uczniowie czytali krótkie notatki wyrażające prośbę, na przykład o pożyczenie kasku przed meczem lub o kupno nowego stroju kąpielowego. Ostatnie zadanie (nr 9) wymagało znajomości reguł gramatycznych. Było ono jednym z trudniejszych z całego zestawu.

Na rozszerzonym trochę mniej śmiesznie

Zadania z poziomu rozszerzonego nie doczekały się jeszcze tylu humorystycznych komentarzy co zadania z poziomu podstawowego. Typy zadań na obu poziomach są takie same - różni się tylko poziom słownictwa, poziom rozszerzony jest również bardziej rozbudowany gramatycznie. Poza tym jest na nim jedno zadanie otwarte - na dzisiejszym egzaminie był to list o objętości 50 do 100 słów opisujący koledze z USA wystawę fotograficzną. Uczeń musiał wyjaśnić, dlaczego wybrał akurat tę wystawę, opisać zdjęcie, które najbardziej mu się na niej podobało oraz opowiedzieć o swoich planach związanych z fotografowaniem.

Arkusze i odpowiedzi poziomu podstawowego

Arkusze egzaminu gimnazjalnego 2014 - JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM PODSTAWOWY Arkusze egzaminu gimnazjalnego 2014 - JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM ROZSZERZONY

Przykładowe ODPOWIEDZI do egzaminu gimnazjalnego 2014 - JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM PODSTAWOWY Przykładowe ODPOWIEDZI do egzaminu gimnazjalnego 2014 - JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM rozszerzony

A oto przykładowy list do zadania 8 na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego:

Hi Jack!

How's it going? I just wanted to tell you about a great photography exhibition I've been to. It was all about football - you know I'm crazy about soccer as you call it. There was an amazing picture of Cristiano Ronaldo taking a free kick - it really showed his concentration and technique.

I'm trying to find a sports photography course, because it is my dream to take photos of the best football players and get free tickets for matches! Take care, see you in the summer.

XYZ

Więcej!

Więcej o: