Egzamin gimnazjalny 2014 - część językowa - JĘZYK WŁOSKI. Mamy oficjalne ARKUSZE!

Ostatni dzień egzaminów gimnazjalny 2014 to testy z języków obcych. W środę i czwartek gimnazjaliści musieli się wykazać wiedzą z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, a także z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Dziś czekały ich potyczki językowe. Oto oficjalne arkusze z języka włoskiego.

60 minut mieli do dyspozycji uczniowie, którzy dziś napisali egzamin gimnazjalny z języka obcego na poziomie podstawowym i również 60 minut na egzamin na poziomie rozszerzonym. Wczorajszy egzamin z przedmiotów przyrodniczych gimnazjaliści oceniali jako trudny. Jak było w przypadku języka włoskiego?

Jak wygląda część językowa egzaminu gimnazjalnego 2014?

Część językowa egzaminu gimnazjalnego sprawdza głównie umiejętność słuchania ze zrozumieniem i rozumienia tekstu czytanego oraz wyciągania z niego wniosków. Arkusz egzaminacyjny na poziomie podstawowym zawiera wyłącznie pytania zamknięte. Na większość z nich trzeba będzie odpowiedzieć na podstawie materiału zamieszczonego w arkuszu lub nagrań, które podczas egzaminu uczniowie będą mogli dwukrotnie odsłuchać.

Dlatego ważne jest, by uczniowie z uwagą wysłuchali nagranych wypowiedzi - za poprawne zaznaczenie odpowiedzi w tej części można będzie zebrać bardzo dużo punktów. Poza tego typu zadaniami gimnazjaliści będą musieli uzupełnić luki w tekście lub wybrać jedną właściwą odpowiedź w klasycznym zadaniu a-b-c.

Tutaj możecie sprawdzić zeszłoroczne arkusze egzaminacyjne

Ile trwa egzamin na poziomie rozszerzonym?

Egzamin z języka angielskiego, niemieckiego lub innego języka obcego wybranego przez ucznia na poziomie rozszerzonym będzie trwał tyle samo co ten na poziomie podstawowym. Uczniowie zdający poziom rozszerzony będą musieli wykazać się umiejętnością napisania krótkiego tekstu w języku, który zdają. Będzie to prawdopodobnie jakaś forma użytkowa. Na przykład w zeszłym roku na egzaminie pojawił się e-mail. Uczniowie mogą być poproszeni również o napisanie krótkiego opowiadania, listu lub zaproszenia.

Pobierz arkusze - ZOBACZ ARKUSZE EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2014 - JĘZYK WŁOSKI