Współczesny bohater według prof. Zimbardo

Czy każdy z nas może zostać bohaterem dnia codziennego? Jak stworzyć system do czynienia dobra? Po co nam heroizm? Prof. Philip Zimbardo przedstawi koncepcje bohaterstwa w życiu codziennym podczas wykładu, który odbędzie się w środę 9 kwietnia 2014 o godz. 19.00 w Barze Studio na Placu Defilad 1 w Warszawa.

Profesor Philip Zimbardo amerykański psycholog, emerytowany profesor Uniwersytetu Stanforda, od 2011 r. doktor honoris causa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, wygłosi wykład, podczas którego wyjaśni na czym polega koncepcja bohaterstwa w życiu codziennym. Profesor przybliży uczestnikom nowatorską koncepcje edukacyjno-społecznego projektu Heroic Imagination Project (projekt bohaterskiej wyobraźni), którego celem jest rozwijanie umiejętności empatii oraz kształtowanie i budowanie postaw sprzyjających współpracy i wzajemnej pomocy.

Opowie również o innowacyjnym centrum, które zostanie uroczyście otwarte 14 kwietnia 2014 w Katowicach w dzielnicy Nikiszowiec. Zimbardo Youth Center (Centrum Zimbardo) będzie pierwszym tego typu młodzieżowym centrum na świecie, którego patronem będzie prof. Zimbardo. Centrum ma być miejscem spotkań i dyskusji młodych ludzi, jak i wymiany doświadczeń międzypokoleniowych w celu rozwoju społeczności lokalnej Nikiszowca.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, BarStudio, tygodnik "Kultura Liberalna". Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja na adres e-mail: biuro@barstudio.pl

Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/barstudio.warszawa

Więcej o: