Celebrystyka - nowy kierunek na Uniwersytecie Śląskim

Już w tym roku rusza rekrutacja na nowy kierunek na Uniwersytetu Śląskiego - celebrystyka. Studenci tego kierunku będą przygotowywali się do bycia zawodowym... celebrytą.

Pierwszy taki kierunek w Polsce

Uniwersytet Śląski to pierwsza szkoła wyższa w Polsce, na której będzie można kształcić się na takim kierunku. Będą to studia międzywydziałowe, ale studenci celebrystyki będą rozliczani przez Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.

Praca dla celebryty

Ten najnowszy pomysł władz uniwersyteckich ma być odpowiedzią na konieczność dostosowania systemu kształcenia do potrzeb rynku pracy.

Uniwersytety są coraz bardziej restrykcyjnie rozliczane z tego, czy ich absolwenci znajdą pracę, w której będą mogli wykorzystywać zdobytą na studiach wiedzę. Uniwersytet Śląski postanowił iść z duchem czasu i stworzył kierunek, którego studenci nie tyle będą badali świat celebrytów, co będą przygotowywali się do bycia celebrytami.

Program zajęć

Wśród zajęć znajdą się takie przedmioty jak kreowanie wizerunku czy podstawy zarządzania marką, ale też praktyczne warsztaty z... chodzenia na obcasach, profesjonalnego makijażu czy dobierania dodatków. Twórcy kierunku kładą nacisk na praktyczne umiejętności, ograniczając do minimum teorię.

 

Ucz się high lifu od mistrzów

Wśród wykładowców znajdą się między innymi Natalia Siwiec, która poprowadzi zajęcia z budowania wizerunku w social media oraz... Paris Hilton, która gościnnie poprowadzi wykłady z kreowania wizerunku w języku angielskim.

"Będę dawała wykład odnoście kreowania wizerunku, wzbudzania podziwu" - zapowiada Natalia Siwiec.

"Chcemy, aby absolwenci tego kierunku, bez względu na to, jakie prezentują specjalności, jaką prezentują wiedzę, mogli być znani z tego, że są znani" - mówi prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek.

Profesor uważa, że ten kierunek będzie prawdziwym hitem w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego.

Nie tylko celebrystyka

Tak zaskakujące i nowoczesne kierunki studiów coraz częściej pojawiają się ofercie uczelni. W ostatnim czasie na różnych uczelniach pojawiły się takie kierunki jak ochrona odgromowa i napięciowa, familiologia (nauki o rodzinie) oraz intensywny chów ryb i raków. Sam Uniwersytet Śląski ma w ofercie studia podyplomowe z zarządzania parafią. Inne ciekawe "podyplomówki" to pakowanie produktu czy audiosfera człowieka. Polskim uczelniom jednak daleko do amerykańskich, gdzie można studiować m.in. ufologię czy podwodne wyplatanie koszyków.

Na szczęście informacja prasowa o studiach z celebrystyki dotarła do nas 1 kwietnia. Można odetchnąć z ulgą - to tylko prima aprilisowy żart. ;)