Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014 - HISTORIA I WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE - ARKUSZE

Wczoraj uczniowie klas trzecich gimnazjum napisali część humanistyczną próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem 2013/2014. Oto arkusze z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014, język polski, pobierz plik z arkuszami

src="https://bi.gazeta.pl/im/1/15085/m15085891,EGZ-GIM1.jpg" />

Co to jest próbny egzamin gimnazjalny z Operonem?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin maturalny dla uczniów gimnazjum w całej Polsce. Próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem z lat ubiegłych można znaleźć w bazie testów na stronach Edulandia.pl - Egzamin gimnazjalny - baza egzaminów gimnazjalnych.

Arkusze egzaminacyjne są przygotowywane przez doświadczonych egzaminatorów o wysokich kwalifikacjach. Gwarantuje to zapewnienie najwyższych standardów próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem nie jest obowiązkowy. Szkoły, które zgłosiły chęć swojego uczestnictwa w akcji dały tym samym swoim uczniom kolejną szansę na sprawdzenie swojej wiedzy. Gimnazjaliści mają również okazję zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu.

Jak wyglądał próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej?

Część humanistyczna próbnego egzaminu gimnazjalnego zawierała pytania z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Zadania z języka polskiego miały formę zamkniętą lub otwartą. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie miały formę zamkniętą. Całość trwała 150 minut.

Gdzie zostaną opublikowane oficjalne arkusze i odpowiedzi do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem?

Od godziny 11.00 arkusze można znaleźć WYŁĄCZNIE na stronach serwisów Edulandia.pl oraz od godziny 10.00 na stronach wydawnictwa

Dyskutuj o egzaminie egimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa" . MATERIAŁ PARTNERA Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem to jeden z elementów skutecznego, sprawdzonego, kompletnego i celowo skomponowanego przez Wydawnictwo Operon zestawu kroków i narzędzi dla nauczyciela i ucznia mającego na celu pomóc w przygotowaniach do egzaminu gimnazjalnego. Aby poznać wszystkie elementy programu Egzamin gimnazjalny z Operonem i rozpocząć przygotowania do egzaminu gimnazjalnego już dziś, wejdź na: www.gieldagimnazjalna/egzamingimnazjalny

źródło: Okazje.info