Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2014. Jutro część humanistyczna: język polski, historia i WOS

Już jutro start próbnych egzaminów gimnazjalnych z Operonem! Gimnazjaliści zmierzą się z częścią humanistyczną próbnego egzaminu gimnazjalnego, który będzie się składał z dwóch arkuszy - jeden obejmujący materiał z języka polskiego, drugi dotyczący historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Próbny egzamin z części humanistycznej rozpocznie się jutro o godz. 9. Na rozwiązanie części humanistycznej uczniowie będą mieli 150 minut.

Arkusze do części humanistycznej próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem oraz oficjalne klucze odpowiedzi do opublikujemy 11 grudnia 2013 o godzinie 11. Jednak już teraz można porównać swoje rozwiązania w komentarzach pod poniższymi artykułami:

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2012/2013. Język polski. Arkusze i odpowiedzi.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2012/2013. Historia i WOS. Arkusze i odpowiedzi.

Gdzie zostaną opublikowane arkusze i odpowiedzi do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem?

Arkusze i klucze odpowiedzi będzie można sprawdzić w środę 11 grudnia 2013. O godzinie 11 będzie można je znaleźć w portalu Edulandia.pl , a o godzinie 10 na stronie Gieldagimnazjalna.pl . Wszystkie inny serwisy, które opublikują arkusze lub klucze odpowiedzi, naruszą autorskie prawa majątkowe przysługujące Wydawnictwu Pedagogicznemu OPERON.

Powiedz, jak Ci poszło!

Bezpośrednio po egzaminie w komentarzach pod tekstem dotyczącym konkretnego egzaminu będziecie mogli porozmawiać o swoich odpowiedziach oraz ponarzekać na trudność zadań. Powiedzcie, jak Wam poszło, co Wam się nie podobało, jakich wyników się spodziewacie. Wsparcie 24 godziny na dobę!

Dyskutuj o egzaminie gimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa" .

Co to jest próbny egzamin gimnazjalny z Operonem?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin maturalny dla uczniów gimnazjum w całej Polsce. Próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem z lat ubiegłych można znaleźć w bazie testów na stronach Edulandia.pl - Egzamin gimnazjalny - baza egzaminów gimnazjalnych.

Arkusze egzaminacyjne są przygotowywane przez doświadczonych egzaminatorów o wysokich kwalifikacjach. Gwarantuje to zapewnienie najwyższych standardów próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem nie jest obowiązkowy. Szkoły, które zgłosiły chęć uczestnictwa w akcji, dały tym samym swoim uczniom kolejną szansę na sprawdzenie swojej wiedzy. Gimnazjaliści mają również okazję zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu.

Jak wygląda próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej?

Część humanistyczna próbnego egzaminu gimnazjalnego zawiera pytania z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Zadania z języka polskiego mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą. Całość trwa 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem w części humanistycznej w ubiegłym roku

W ubiegłym roku największą grupę uczniów, którzy napisali próbny egzamin gimnazjalny, stanowili gimnazjaliści z województwa podkarpackiego - 63,99 proc., najmniej z województwa podlaskiego - 38,8 proc.

Średni wynik, którzy uzyskali uczniowie z części humanistycznej próbnego egzaminu z Operonem, wynosił 57,3 proc., natomiast z wiedzy o społeczeństwie oraz historii jedynie 43,3 proc.

Najlepsze średnie wyniki z języka polskiego uzyskali uczniowie mieszkający na terenie województwa podkarpackiego: 60 proc., natomiast z historii i wiedzy o społeczeństwie najlepiej wypadli uczniowie województwa lubelskiego: 57,7 proc.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem ma wskazać uczniom, nad czym muszą jeszcze popracować, by w przyszłości uzyskać zadowalający wyniki i dostać się do wybranej przez siebie szkoły średniej. Chociaż egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, warto wyposażyć się w wiedzę i umiejętności, które z pewnością będą stanowić bazę podczas dalszej edukacji. źródło: Okazje.info

Jak myślisz, ile procent punktów uzyskasz z próbnego egzaminu z Operonem w części humanistycznej? ?