Próbna matura z Operonem 2013/2014 - odpowiedzi, arkusze

Próbna matura z Operonem rozpocznie się już 26 listopada i będzie trwała cztery dni. W trakcie trwania próbnej matury z Operonem uczniowie będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy przed majowym egzaminem dojrzałości. Próbną maturę organizuje wydawnictwo Operon. Partnerami projektu są Edulandia.pl i "Gazeta Wyborcza".

W tym roku próbna matura z Operonem odbędzie się w następujących dniach:

26 listopada o godz. 9.00 - początek próbnej matury z języka polskiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min

27 listopada o godz. 9.00 - początek próbnej matury z matematyki w zakresie podstawowym, czas trwania 170 min.

28 listopada o godz. 9.00 - początek próbnej matury z języków obcych (język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) w zakresie podstawowym, czas trwania: 120 min lub rozszerzonym, czas trwania: cz. I - 120 min, cz. II - 70 min.

29 listopada o godz. 9.00 - początek próbnej matury w zakresie rozszerzonym z matematyki i języka polskiego (czas trwania: 180 min) oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 min) i rozszerzonym (czas trwania: 150 min lub 180 min - historia, WOS);

Arkusze maturalne oraz oficjalne klucze odpowiedzi zostaną opublikowane dzień po egzaminie o godz. 15.00 WYŁĄCZNIE na stronach serwisów Edulandia.pl oraz na stronie www.operon/matura . Wszystkie inne serwisy, które opublikują arkusze lub klucze odpowiedzi, naruszą autorskie prawa majątkowe przysługujące Wydawnictwu Pedagogicznemu OPERON.

 

.

Próbna matura z Operonem - co to jest?

Próbna Matura z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całej Polsce. Egzamin odbył się po raz pierwszy w grudniu 2007 roku, a obecnie przystępuje do niego około 90% uczniów.

Dziel się opiniami , odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możecie przygotować się do matury próbnej oraz podzielić się swoimi opiniami, przeanalizować i przedyskutować rozwiązania zadań. - "Ożeż w maturę" .

Testy do próbnej matury z Operonem z lat ubiegłych można znaleźć w bazie testów na stronach Edulandia.pl - Matura - baza testów maturalnych .

Próbna matura z Operonem - jak poszła w zeszłym roku?

W większości województw do próbnej matury z Operonem przystąpiło 80, a nawet 90% maturzystów. Największy odsetek uczniów zdających próbną maturę to województwo zachodniopomorskie (97,9%) i kujawsko-pomorskie, gdzie do matury przystąpiło aż 96,4% uczniów. Najgorzej pod względem ilości uczniów uplasowało się województwo wielkopolskie, gdzie próbną maturę napisało jedynie 68,7% uczniów klas maturalnych.

Matura w maju? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla maturzystów!

Więcej o: