Wojsko na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Działanie plutonu zmotoryzowanego podczas ataku terrorystycznego, wykonywanie strzelań na wirtualnej strzelnicy, pokaz broni strzeleckiej wraz z możliwością jej użycia, pokonywanie wodnego toru przeszkód, udział w szkoleniu taktycznym z wykorzystaniem paintball'a - te i inne atrakcje zapewnia Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych (WSOWL) podczas tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (DFN).

Uczelni w tym roku przypadł honor i zaszczyt wzięcia udziału w uroczystej inauguracji festiwalu 19 września (czwartek) o godz. 15.45 na Wrocławskim Rynku, gdzie zaprezentujemy pokaz działań antyterrorystycznych podczas ataku na kolumnę pojazdów typu HMMWV (Hummer H1) oraz pokaz wyposażenia i sprzętu wojskowego.

Zapraszamy również 21 września (sobota) w godz. 9.00-13.00 w mury WSOWL przy ul. Czajkowskiego 109 we Wrocławiu , gdzie zaprezentowanych szereg interesujących imprez. Jedną z nich jest pokaz wirtualnego szkolenia taktycznego. Uczestnicy tego pokazu będą mogli osobiście sprawdzić się w roli dowódcy podejmującego trudne decyzje podczas działań bojowych na komputerowym polu walki.

Natomiast Ci, którzy chcą sprawdzić swoją sprawność fizyczną, będą to mogli zrobić nie tylko na tzw. "małpim gaju", ale również podczas walki w bliskim kontakcie.

W tym roku proponujemy zabrać ze sobą strój kąpielowy, gdyż zapraszamy na imprezy skierowane dla miłośników sportów wodnych, które odbędą się na uczelnianym basenie. Tam pod okiem doświadczonych instruktorów można będzie pokonać wodny tor przeszkód.

Największą atrakcję stanowić będzie pokaz broni strzeleckiej wraz z możliwością jej użycia. Tych, którzy będą chcieli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie pod okiem instruktorów i wytrawnych strzelców zapraszamy do pawilonu wirtualnej strzelnicy.

Również odważni nie wahający się wylać wiadra "potu, łez i krwi" znajdą coś dla siebie, wszyscy chętni będą mogli wcielić się w rolę współczesnego żołnierza i sprawdzić swoje umiejętności w walce, podczas prowadzenia działań bojowych z wykorzystaniem pojazdów wojskowych, czy szkolenia taktycznego z wykorzystaniem Paintball'u.

Już po raz kolejny WSOWL bierze udział w największym plenerowym wydarzeniu DFN, Parku Wiedzy, który w tym roku odbędzie się w sobotę i niedzielę (21 i 22 września) w parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek. Przeprowadzone zostaną pokazy dotyczące logistyki wojskowej i sprzętu ratownictwa technicznego.

Więcej o: