Inauguracja programu "WF z klasą"

Serdecznie zapraszamy na konferencję Najważniejsza lekcja w szkole? Inauguracja programu "WF z klasą", która odbędzie się 4 września (środa), w godz. 14:30 - 17:00, w siedzibie Agory, przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

O kondycji WF-u w polskich szkołach dyskutować będą:

- Joanna Mucha, Ministerstwo Sportu i Turystyki

- Krystyna Szumilas, Ministerstwo Edukacji Narodowej

- Alicja Pacewicz, Centrum Edukacji Obywatelskiej

- Marlena Jezierska, portal Sport.pl

- Przemysław Iwańczyk, komentator sportowy

- Janusz Dobosz, Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznej, AWF Warszawa

- Wojciech Fusek, "Gazeta Wyborcza"

- Piotr Pacewicz, dziennikarz, działacz społeczny.

- jak również nauczyciele Wychowania Fizycznego w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Ogólnopolska akcja edukacyjna "WF z klasą" otwiera poważny temat aktywności sportowej dzieci i młodzieży. Sprawność fizyczna najmłodszych spada, niepokojąco rosną wskaźniki otyłości. Lekcje wychowania fizycznego prowadzone w mądry i nowoczesny sposób są szansą na odwrócenie tego niebezpiecznego trendu.

We współpracy z nauczycielami WF-u, uczniami i dyrektorami chcemy wypracować nowe sposoby prowadzenia lekcji. Na konferencji wspólnie z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się, jakich lekcji WF-u potrzebuje polska szkoła i co możemy zrobić, żeby więcej młodych ludzi aktywnie uprawiało sport.

Program "WF z klasą" jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z "Gazetą Wyborczą" i portalem Sport.pl, dzięki środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasze działania objęła honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas.

Liczymy na Państwa przybycie i aktywny udział w dyskusji.

Konferencja ma charakter otwarty. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pocztą elektroniczną na adres e-mail: wf@ceo.org.pl do dnia 2 września 2013.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.ceo.org.pl/wf oraz www.sport.pl/wfzklasa