Wrocławskie spotkania z grafiką, psychologią i dziennikarstwem

Co może design? Być redaktorem czy blogerem? Czym jest psychologiczny "efekt Lucyfera" i "zjawisko Lady Makbet"? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy najbliższych Drzwi Otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Spotkania i warsztaty praktyczne odbędą się 7 września 2013 r. w godz. 11.00-14.00 w siedzibie uczelni, przy ul. Ostrowskiego 30b.

Drzwi otwarte to przede wszystkim spotkania z kadrą uczelni, wykłady i zajęcia praktyczne, które mają na celu przybliżenie uczestnikom programów kierunków SWPS Wrocław. Na gości czekają warsztaty dziennikarskie, psychologiczne oraz wizyta w Instytucie Grafiki SWPS, gdzie będzie można zwiedzić pracownie projektowe, a także porozmawiać z wykładowcami i obecnymi studentami kierunku.

W trakcie spotkania pod hasłem Nowe technologie w projektowaniu uczestnicy poznają możliwości współczesnego designu. Przyjrzą się z bliska technologii druku 3D i procesowi skanowania w trójwymiarze.

- Nowe narzędzia badawcze pozwalają dostrzegać problemy, które nie są widoczne z perspektywy samego projektanta - wyjaśnia Mariusz Wszołek z Instytutu Grafiki SWPS - Technologia ma jednak to do siebie, że nie jest kreatywna, stąd w procesie projektowym nigdy nie zabraknie miejsca dla sprawnych i kreatywnych projektantów. To od nich zależy w jaki sposób wykorzystają nowoczesne rozwiązania technologiczne w designie - dodaje.

Co może dać psychologia? O tym przekonają się uczestnicy warsztatu "Psychologia w pigułce", który poprowadzą studenci V roku psychologii SWPS we Wrocławiu. Dowiedzą się, jak praktycznie wykorzystać odkrycia psychologii w życiu codziennym. Prowadzący spotkanie wyjaśnią, czym jest "efekt Lucyfera" - czyli dlaczego dobrzy ludzie czynią zło. Powiedzą też, jak naprawdę spostrzegamy świat i od czego to zależy, a także wskażą, kto i dlaczego doświadcza syndromu Lady Makbet. Uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami kilku dziedzin psychologii m.in. psychologii społecznej, neuropsychologii i psychologii Internetu. Poczują także na własnej skórze, jak przeprowadza się eksperymenty psychologiczne.

Osoby zainteresowane pracą w mediach, karierą dziennikarza czy blogera w trakcie warsztatów, wspólnie z wykładowcami dziennikarstwa, przyjrzą się współczesnemu rynkowi mediów. Dowiedzą się, jakie kompetencje są dziś pożądane w branży medialnej. Prowadzący zajęcia - pracownicy agencji interaktywnych, blogerzy i specjaliści od komunikacji w nowych mediach - pokażą także, co można zrobić, żeby CV było bardziej atrakcyjne.

Każdy uczestnik będzie musiał stworzyć w 45 minut swoje idealne CV. Osoby, które najlepiej zrealizują to zadanie będą mieć szansę na otrzymanie pracy już

od następnego dnia po warsztatach. Kandydaci będą także mogli zwiedzić budynek SWPS, zobaczyć sale wykładowe, laboratoria, biblioteki, odwiedzić uczelniane galerie sztuki, posiedzieć w studenckich kafejkach i poczuć atmosferę uczelni.

Więcej informacji o programie na stronie w zakładce "Wrocław" .

Więcej o: