Warszawskie "słoiki" będą płacić więcej za komunikację miejską

Podczas audycji w radiowej jedynce Hanna Gronkiewicz-Waltz ujawniła plany ratusza. Osoby, które nie pochodzą z Warszawy będą płacić więcej za przejazd środkami komunikacji.

Jedynie osoby, które płaca podatki będą mogły korzystać z karty warszawiaka.

- Po dodatkowych punktach, które daliśmy przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli, tym, którzy płacą podatki w Warszawie, przybyło nam dwadzieścia tysięcy podatników. W związku z tym już od zeszłego roku zaczęliśmy pracować nad kartą warszawiaka. Jeśli ktoś będzie miał kartę warszawiaka, czyli będzie płacił PIT w Warszawie, będzie miał niższe ceny biletów niż ci, którzy takich podatków nie płacą - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

W "Dzienniku Gazety Prawnej", czytamy, że mieszkańcy Warszawy zapłacą10 złotych mniej za bilety miesięczne i 30 złotych mniej za 90-dniowe niż osoba, która w Warszawie nie płaci podatków.

Do zniżek na przejazdy komunikacją miejską będzie uprawniać Karta warszawiaka. Dodatkowo będzie ona upoważniała do zniżek w miejskich instytucjach kulturalnych, sportowych i przy wypożyczaniu rowerów miejskich.