III Międzynarodowa Konferencja "Żyć godnie do końca". Interdyscyplinarne ujęcie bólu i cierpienia.

W dniach 24-25 czerwca 2013 r. w Auli Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja ? Żyć godnie do końca?. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie interdyscyplinarne ujęcie bólu i cierpienia.

Przedstawiciele wielu dziedzin nauki z całego kraju oraz specjaliści o międzynarodowej sławie w swych rozważaniach wyjdą poza granice medycyny klinicznej i umiejscowią temat w świecie socjokulturowym. Największa uwaga będzie poświęcona cierpieniu związanemu z chorobą dziecka, w której ważny jest nie tylko aspekt medyczny ale także psychospołeczny i duchowy.

Niepełnosprawność i umieranie odciska swe piętno w każdej sferze funkcjonowania chorego, dlatego spotkanie otworzą warsztaty, które poruszą praktyczne aspekty pracy w hospicjum takie jak: komunikacja w zespole, wsparcie rodziny w żałobie, dylematy etyczne w pracy zespołów opieki hospicyjnej i paliatywnej.

Organizatorami konferencji są: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, a także Centrum Szkoleniowe Ochrona Zdrowia.

Więcej informacji na stronie .

Więcej o: