Matura 2013 z Edulandia.pl. Relacje na żywo, oficjalne arkusze, przykładowe odpowiedzi

Już we wtorek 7 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne. W pierwszym tygodniu matur ok. 365 tys. uczniów będzie musiało zmierzyć się z przedmiotami obowiązkowymi, czyli językiem polskim oraz matematyką. Zdecydowana większość podejdzie również do matury z języka angielskiego. Arkusze maturalne i przykładowe odpowiedzi zostaną opublikowane na Edulandia.pl.

Przygotowania do matury 2013

Majówka to dla maturzystów czas ostatnich intensywnych przygotowań, podczas których rozwiązują oni więcej zadań niż przez cały rok szkolny. Setki zadań można znaleźć w naszej bazie testów maturalnych Edulandia.pl . Zgromadziliśmy w niej: próbne matury drukowane w "Gazecie Wyborczej", próbne matury z "Operonem" oraz oficjalne arkusze i odpowiedzi matur przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną z ostatnich lat.

Na serwisie Edulandia.pl maturzyści znajdą ponadto wiele poradników, które pomogą najlepiej wykorzystać ostatnie chwile przed maturą i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące egzaminu.

Matura 2013 na Facebooku

Wsparcie w czasie matur można znaleźć również na Facebooku. Zapraszamy na fanpage "Ożeż w maturę" , gdzie jest już ponad 8000 maturzystów. Można tu znaleźć przykładowe arkusze maturalne, materiały pomocnicze oraz wiele poradników. Największą wartością fanpage'a jest jednak maturalna społeczność. Jeżeli macie jakąś wątpliwość dotyczącą np. formy przeprowadzania matury lub rekrutacji na studia, na tym fanpage'u możecie się nią podzielić, pytając administratorów lub innych maturzystów.

Matura "na żywo"

Każdy dzień matur rozpoczynać będziemy na Edulandia.pl od "Relacji na żywo". Bliscy maturzystów będą mogli dowiedzieć się z niej m.in.: jak przebiega matura, jakie były tematy wypracowań maturalnych, czy nie było żadnych naruszeń regulaminu. Potem będziemy pytać o wrażenia maturzystów, którzy już zakończyli egzamin. Następnie będzie oczekiwanie na wyniki.

Kiedy będą arkusze i odpowiedzi do matur 2013?

Arkusze do egzaminów, które będą rozpoczynać się o godz. 9, zostaną opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną tego samego dnia ok. godz. 14. Natomiast arkusze egzaminów, których początek przypadnie na godz. 14, będą dostępne dopiero następnego dnia (ok. godz. 9). Eksperci Edulandia.pl rozpoczną rozwiązywanie zadań od razu, w momencie przekazania nam arkuszy przez CKE. Przykładowe odpowiedzi będziemy publikowali zadanie po zadaniu. Wszystkie linki do arkuszy i odpowiedzi znajdziecie w tym miejscu: Matura 2013. Odpowiedzi, arkusze, harmonogram

Przygotowania do matury 2013 i przykładowe odpowiedzi na smartfonie

Przykładowe testy maturalne oraz odpowiedzi do większości przedmiotów matury 2013 będzie można znaleźć również w serwisie m.edulandia.pl . Znajduje się tam bogata baza testów maturalnych (od 2006 r.). Dodatkowo, gdy tylko arkusze matury 2013 zostaną przekazane przez CKE, rozpoczniemy publikacje przykładowych odpowiedzi przygotowanych przez naszych ekspertów. One również będą dostępne w wersji mobilnej.

Który z obowiązkowych egzaminów maturalnych uważasz za najtrudniejszy?
Więcej o: