Trzeci dzień egzaminu gimnazjalnego [RELACJA NA ŻYWO]

Ostatniego dnia egzaminu gimnazjalnego trzecioklasiści rozwiązują test z języka obcego. O 9:00 rozpoczął się egzamin na poziomie podstawowym. Dwie godziny później do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpią uczniowie, którzy kontynuowali w gimnazjum naukę języka rozpoczętą w szkole podstawowej Pierwsze wrażenia po teście, wstępne informacje o pytaniach i rozwiązaniach znajdziecie w naszej relacji na żywo.

13:59 Przeprowadziliśmy SONDĘ z uczniami z warszawskich gimnazjów. Sprawdźcie ich wrażenia po dzisiejszych egzaminach: Egzamin gimnazjalny 2013. Angielski? "Bardzo łatwy. Liczę na ponad 90 procent"

 

Egzamin gimnazjalny 2013. Angielski? "Bardzo łatwy. Liczę na ponad 90 procent"

13:35 Opublikowaliśmy już wszystkie odpowiedzi z poziomu podstawowego języka angielskiego! - Oto one!

13:20 Mamy już arkusze i pierwsze odpowiedzi z poziomu podstawowego języka angielskiego! - Znajdziecie je tutaj!

13:05 Średni wynik dziewcząt uzyskany z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym natomiast w roku 2012 wyniósł 50%, a chłopców 42%. W językach zdecydowanie królują więc dziewczęta. Jak dziś z językiem angielskim poradzili sobie chłopcy?

12:45 Średni wynik dziewcząt uzyskany z języka angielskiego na poziomie podstawowym w roku 2012 wyniósł 66%, a chłopców 61%. Widzimy, że dziewczęta wypadły zdecydowanie lepiej. Jakie będą tegoroczne wyniki? Musimy być cierpliwi.

11:59 W ubiegłym roku średni wyniki uzyskany z cz. rozszerzonej języka angielskiego wyniósł 49 proc. Jak będzie w tym roku?

11:56 Za 4 minuty powinna zakończyć się część rozszerzona egzaminu gimnazjalnego z języków obcych.

11:12 W tym roku wynik egzaminu z języka obcego na poziomie rozszerzonym nie będzie brany pod uwagę podczas rekrutacji do liceum. Po raz pierwszy, będzie on uwzględniany w 2018 r. Wtedy do egzaminu gimnazjalnego przystąpią uczniowie, którzy uczyli się obowiązkowego języka obcego od kl. 1 szkoły podstawowej (wg nowej podstawy programowej).

11:00 Gimnazjaliści rozpoczęli rozwiązywanie egzaminu z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Przypominamy, że muszą się z nim zmierzyć uczniowie, którzy uczyli się tego języka już w szkole podstawowej i kontynuowali ją w gimnazjum.

10:48 Gimnazjaliści z którego województwa są najlepsi z języka angielskiego? Jeśli brać pod uwagę wyniki ostatniego "Próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonu", to należałoby wskazać uczniów z mazowieckiego i śląskiego. Wyniki uczniów z tych woj. to odpowiednio 65,7 i 65,5 proc. Najgorzej wypadli uczniowie z woj. dolnośląskiego - 42,3 proc.

10:24 Kolejna opinia. Tym razem dotyczy innego języka: "Niemiecki bardzo prosty" - napisała Karolina.

10:11 Mamy już pierwsze opinie uczniów, którzy zakończyli pisanie tej części. Dzielą się nimi na fanpage'u Gimnzjalipsa : "Podstawa z ang banalna", "Powinno być 97% albo max".

10:00 Uczniowie powinni kończyć egzamin gimnazjalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

9:47 Tak wyglądało to wczoraj:

 

Egzamin gimnazjalny 2013. "Część matematyczna dużo trudniejsza". Niektórzy pewni siebie. "Zdobędę 90%"

9:42 W tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności również podczas "Próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem". Średni wynik procentowy z języka angielskiego wynosił aż 63 proc. Czy dziś pójdzie równie dobrze?

9:25 Część poświęcona przedmiotom przyrodniczym również nie poszła najgorzej:

 

9:22 Według gimnazjalistów wczorajszy egzamin z matematyki nie należał do najtrudniejszych:

 

9:16 Dla porównania, średnie wyniki z innych języków obcych na poziomie podstawowym na egzaminie gimnazjalnym 2012: niemiecki - 57 proc., rosyjski - 65 proc., francuski - 69 proc., hiszpański - 71 proc. włoski - 62 proc.

9:05 Zdecydowana większość uczniów rozwiązuje egzamin z języka angielskiego. W ubiegłym roku średni wyniki z tego testu wynosił: 63 proc. To zdecydowanie lepszy wynik niż te uzyskane z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej.

9:00 Gimnazjaliści rozpoczęli pisanie testu z języka obcego na poziomie podstawowym. Egzamin potrwa 60 minut (dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi może być przedłużony o 20 minut).