Egzamin gimnazjalny 2013 już jutro. Uwaga na przecieki

Egzamin gimnazjalny rozpoczyna się jutro o godz. 9 rano. W sieci jak co roku pojawia się wiele linków, które prowadzą do przecieków z egzaminu gimnazjalnego. To oszustwo. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała informację, że opublikuje oficjalne arkusze w dniu egzaminu o godz. 13.30. Chwilę później przykładowe odpowiedzi zaczną pojawiać się w serwisie Edulandia.pl.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do Egzaminu gimnazjalnego 2013 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) na serwisie Edulandia.pl - Egzamin gimnazjalny 2013 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

"Czy znacie pytania do egzaminu gimnazjalnego?", "Gdzie można znaleźć przecieki?" - takie i wiele podobnych pytań można znaleźć na forach internetowych. Jeżeli chodzi o przecieki, to zdecydowanie odradzamy otwieranie jakichkolwiek stron związanych z tymi tematami. Po pierwsze: to nieuczciwe. Po drugie: w plikach z domniemanymi przeciekami mogą znajdować się złośliwe wirusy lub w najlepszym przypadku "strona, która zarabia na reklamach". Po trzecie: gdy jakieś przecieki się pojawią w internecie, CKE unieważni cały egzamin i będzie trzeba się stresować po raz kolejny.

Egzamin gimnazjalny 2013. Po raz drugi w nowej formie

Do egzaminu gimnazjalnego w tym roku przystąpi prawie 400 tysięcy uczniów. Będzie to drugi rocznik, który zmierzy się z nowym egzaminem. Trzecioklasiści będą pisać oddzielnie egzamin z języka polskiego oraz oddzielnie z WOS i historii. Rozdzielona została również część matematyczno-przyrodnicza. Najpierw będzie egzamin z przedmiotów przyrodniczych, a potem z matematyki. Trzeciego dnia egzaminu gimnazjalnego część uczniów napisze również egzamin z języka na poziomie rozszerzonym.

Egzaminy gimnazjalne z poprzednich lat. Poćwicz przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Ćwiczenie czyni mistrza! Sprawdź, jakie zagadnienia należy jeszcze powtórzyć i jakich błędów się wystrzegać.

Gdzie będzie można znaleźć odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego?

Nasi eksperci zabiorą się za rozwiązywanie egzaminu gimnazjalnego zaraz po tym, gdy Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze egzaminacyjne. Prawdopodobnie przykładowe odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego zaczniemy publikować w serwisie Edulandia.pl każdego dnia po egzaminie ok. godz. 13.

Szczegółowy harmonogram egzaminu gimnazjalnego CKE 2013

- 23 kwietnia 2013 r. - Egzamin gimnazjalny 2013 z przedmiotów humanistycznych;

- 24 kwietnia 2013 r. - Egzamin gimnazjalny 2013 z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych;

- 25 kwietnia 2012 r. - Egzamin gimnazjalny 2013 z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski)

Jakie zadania będą na egzaminie gimnazjalnym 2013?

Uczniowie od miesięcy zastanawiają się, czym zaskoczy ich Centralna Komisja Egzaminacyjna. Dzielą się swoimi spostrzeżeniami i obawami dotyczącymi egzaminu gimnazjalnego, którego wynik zadecyduje o przyjęciu do szkoły średniej. Również na naszym fanpage'u możecie podzielić się swoimi odpowiedziami, porozmawiać o zadaniach, które sprawiły wam największą trudność. Wsparcie 24 godziny na dobę!

"Czy znacie pytania?", "Gdzie można znaleźć przecieki?" - takie i wiele podobnych pytań można znaleźć na forach internetowych. Jeżeli chodzi o przecieki, to zdecydowanie odradzamy otwieranie jakichkolwiek stron związanych z tymi tematami. Po pierwsze: to nieuczciwe. Po drugie: w plikach z domniemanymi "przeciekami" mogą znajdować się złośliwe wirusy. Po trzecie: gdy jakieś przecieki się pojawią w internecie, CKE unieważni cały egzamin i będzie trzeba się stresować po raz kolejny.

Gimnazjalipsa! Egzamin gimnazjalny to koniec świata? Ratuj się na Facebooku. Polub fanpage , na którym aż roi się od gimnazjalnych testów, plotek i porad, jak go przetrwać.

Wynik egzaminu gimnazjalnego

Uczeń zdający egzamin otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego. Dla każdego z powyższych zakresów będą podane dwie liczby: wynik procentowy oraz wynik centylowy.

Wynik procentowy to odsetek punktów zaokrąglony do liczby całkowitej,

Wynik centylowy to zaokrąglony odsetek liczby gimnazjalistów, którzy uzyskali z danego zakresu wynik taki sam lub niższy niż zdający.

Na przykład zdający, którego wynik centylowy w zakresie matematyki wynosi 65, dowie się, że 65 proc. wszystkich gimnazjalistów uzyskało za zadania matematyczne wynik taki sam jak on lub niższy, a 35 proc. gimnazjalistów uzyskało wynik wyższy.

Prace gimnazjalistów sprawdzane będą przez egzaminatorów, a wyniki przesłane zostaną do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. W dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwami szkolnymi uczniowie uzyskają zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Więcej o: