Twórcy efektów specjalnych filmowych hitów gośćmi konferencji ArtBuzz na AGH

W dniach 19-20 kwietnia w Centrum Dydaktyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się czwarta edycja ArtBuzz - cyklu interaktywnych szkoleń z zakresu grafiki, nowych technologii i internetu.Organizator wydarzenia, Koło

Naukowe MediaFrame z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, do udziału w wykładach i szkoleniach zaprosiło specjalistów z branży grafiki 3D, efektów specjalnych czy nowych mediów.

ArtBuzz podzielono na dwa bloki tematyczne: jeden poświęcony będzie nowym technologiom, portalom internetowym i bazom danych, drugi zaś nowoczesnej grafice komputerowej (w szczególności efektom specjalnym i animacjom).

Wśród kilkunastu prelegentów znalazł się m.in. Benjamin Richards, współtwórca takich filmów jak "Avatar", "Władca Pierścieni", "Gwiezdne Wojny" czy "Iniemamocni", filmowiec, który przez ponad 15 lat pracował w branży filmowej i przy produkcji gier. Innym ciekawym gościem będzie Staszek Mąderek, reżyser, scenarzysta, kompozytor i aktor, który opowie o najnowszych technikach tworzenia komputerowych efektów w kinematografii.

Ciekawie zapowiada się również wystąpienie Adama Kuczka , na co dzień pracującego w Szanghaju, który jest ekspertem w tworzeniu realistycznych krajobrazów w klimatach fantasy i sci-fi. Brał on udział m.in. przy realizacji filmu "Atlas Chmur" Braci Wachowskich.

Bezpłatne i otwarte wykłady umożliwią uczestnikom pozyskanie wiedzy z zakresu trendów w designie interfejsów na urządzenia mobilne, post produkcji video, wizualizacji architektonicznej, animacji czy najnowszych osiągnięć w dziedzinie tworzenia komputerowych efektów specjalnych w kinie.

Wszystkie wykłady odbędą się w Centrum Dydaktyki AGH (budynek U-2, ul. Reymonta 7). Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdą Państwo na stronie .

Więcej o: