Jak zaprojektować miasto?

Każdy mieszkaniec miasta codziennie styka się z przestrzenią publiczną. O tym, w jaki sposób powinna być zaprojektowana, żeby kontakt z nią był jak najbardziej przyjemny, dowiemy się podczas kolejnej odsłony cyklu ?Projektanci o Projektowaniu?, organizowanego przez Instytut Grafiki SWPS i Galerię Wnętrz Domar.

Spotkanie odbędzie się w piątek 12 kwietnia o godz. 18.00 w holu głównym Galerii Wnętrz Domar przy ul. Braniborskiej 14 we Wrocławiu. Głównym gościem, który poprowadzi wykład pt. "4 proste historie" będzie Zbigniew Maćków, architekt, przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów, jeden z inicjatorów budowy modelowego osiedla Nowe Żerniki-WUWA2.

Zbigniew Maćków na przykładzie czterech wybranych realizacji projektów opowie w jaki sposób mądrze projektować przestrzeń publiczną. Uczestnicy spotkania dowiedzą się także z czym muszą mierzyć się projektanci podczas projektowania miast oraz jaka jest rola uczestnika w przestrzeni miejskiej.

- Spotkanie ze Zbigniewem Maćkowem to przede wszystkim szersze spojrzenie na projektowanie przestrzeni publicznej i komunikacji. Architektura przez estetykę, trójwymiarowość i użytkowość jest swoistą ofertą komunikacyjną, a miasto opakowaniem dla systemu społecznego. Dlatego racjonalne projektowanie przestrzeni miejskich staje się tak samo ważne jak projektowanie produktów, informacji czy grafiki - mówi Mariusz Wszołek, jeden z organizatorów cyklu "Projektanci o projektowaniu" oraz wykładowca Instytutu Grafiki SWPS we Wrocławiu.

Projekt cyklicznych spotkań "Projektanci Projektantom o Projektowaniu" to wynik współpracy nauki (Instytutu Grafiki SWPS we Wrocławiu) i biznesu (Galerii Wnętrz DOMAR).

Więcej o: