"Świadoma Kobiecość - czym jest i jak ją osiągnąć"

Collegium Civitas oraz Instytut HAPPYMORE zapraszają na debatę pt. "Świadoma Kobiecość - czym jest i jak ją osiągnąć" rozpoczynająca pierwszy festiwal "Świadoma Kobiecość". Uczestniczki debaty - kobiety reprezentujące świat nauki, mediów i biznesu porozmawiają o tym, czym jest "świadoma kobiecość" oraz o roli kobiet we współczesnych czasach. Debata odbędzie się 21 marca, godz. 18.00, Aula A, siedziba Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki, XII piętro.

Zaproszeni goście -wyjątkowe kobiety, które porozmawiają o tym co dla nich oznacza świadoma kobiecość, o tym jak znaleźć i zrozumieć swoją drogę i czego potrzeba, żeby nią ruszyć przed siebie. Podejmą dyskusję nad rolą kobiety we współczesnym świecie oraz jak odnaleźć się relacjach kobieta - matka, kobieta - przyjaciółka, kobieta - kochanka, bizneswoman.

W dyskusji udział wezmą przedstawicielki polityki, mediów, biznesu i świata nauki, wśród prelegentek znajda się :

Ewa Błaszczyk - aktorka teatralna i filmowa. Ma na swoim koncie udział w spektaklach teatru telewizji, filmach, programach rozrywkowych i poetyckich oraz teledyskach. Największą popularność zdobyła dzięki podwójnej roli Kasi i Mariana w serialu "Zmiennicy". Od 2002 roku założycielka, fundatorka oraz prezes fundacji A kogo? mającej na celu pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce. W grudniu 2012 roku fundacja otworzyła klinikę "BUDZIK".

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska - ginekolog położnik z II stopniem specjalizacji, prodziekan ds. kierunku położnictwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalistka w zakresie zdrowia kobiet, ceniona i lubiana przez pacjentki.

Małgorzata Kidawa-Błońska - polityk i producentka filmowa, posłanka na Sejm, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej oraz Komisji Etyki Poselskiej, członkini Sejmowej Komisji Kultury I Środków Przekazu, aktywnie zaangażowana w działania na rzecz kobiet. Prawnuczka dwóch wybitnych mężów stanu: Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i Premiera Władysława Grabskiego.

Agata Młynarska - dziennikarka, konferansjerka i prezenterka telewizyjna, szef zespołu Nowych Projektów Telewizji Polsat, rzecznik prasowy festiwalu TOPtrendy. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, a także honorowym ambasadorem Fundacji Przyjaciółka oraz Fundacji Dziecięca Fantazja, W marcu 2011 roku założyła portal dla kobiet www.onaonaona.com, za który otrzymała Różę Gali w kategorii "Debiut roku".

Monika Nowicka - koordynatorka projektu "Partycypacyjny Model Kształcenia Ustawicznego". Socjolożka, absolwentka Collegium Civitas. Badaczka w Białowieskiej Pracowni Społecznej. Współtwórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku Collegium Civitas, współtwórczyni portalu "KulturaViva.pl". Zainteresowania naukowe: społeczeństwo obywatelskie, socjologia miasta, socjologia kultury.

Dorota Williams - kostiumolog, stylistka, szefowa Działu Stylizacji stacji TVN, autorka książek i programów o modzie, juror konkursów modowych. Zaprojektowała wszystkie kreacje do programu "Taniec z gwiazdami".

DEBATĘ PROWADZI

Paulina Smaszcz-Kurzajewska - dziennikarka, prezenterka TVP. Pracowała jako prezenterka w telewizyjnej Jedynce oraz w Polskim Radiu. Pełniła funkcję szefa działu PR oraz rzecznika prasowego polskiego oddziału Microsoft. Autorka książki "Mama i tata to my", w której opowiada o zdrowiu, rozwoju i żywieniu dzieci w wieku 0-3 lat.

Festiwal potrwa od 3 kwietnia do 26 maja . W ramach FESTIWALU wiosennego odbędzie się 20 warsztatów dla kobiet oraz wydarzenia towarzyszące.

Więcej informacji na stronie www.kobiecaja.pl

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację na stronie .

Więcej o: