Ponad 500 osób na Targach Pracy

Ponad 500 miejsc pracy, praktyk i staży, 2000 uczestników, 120 indywidualnych porad, 530 przeszkolonych osób, to wszystko w ramach V Targów Pracy i Praktyk Studenckich w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

28 lutego 2013 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyły się V Targi Pracy i Praktyk Studenckich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach a także Śląski Kurator Oświaty. Wśród pracodawców znaleźli się m.in .: PwC Service Delivery Center Sp. z o. o., UPC Polska Sp. z o.o.,Addeco Poland, Grafton Recruitment, Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej, SMG KRC, Grupa Job, Otawa Group, Rainbow Tours, Ergo Hestia, Work Service S.A., PZU SA , Kroll Ontrack i wielu innych.

Równolegle do Targów toczyła się Akademia Rozwoju Kompetencji. Akademia to strefa przeznaczona dla osób zainteresowanych podnoszeniem kompetencji interpersonalnych oraz zawodowych, to szereg bezpłatnych szkoleń i warsztatów prowadzonych przez firmy biorące udział w targach.

Tematyka szkoleń związana jest z jednej strony działalnością branży danej firmy i ma na celu zapoznanie uczestników z firmą, możliwością rozwoju kariery, a także wyposażenie uczestników w bardziej specjalistyczną wiedzę. Z drugiej strony w ramach Akademii Rozwoju Kompetencji uczestnicy mogą wziąć udział w szeregu szkoleń dotyczących poruszania się po rynku pracy (poszukiwanie pracy, rozmowy kwalifikacyjne, autoprezentacja zawodowa).

Więcej o: