Nauczyciel z pasją poszukiwany

Polonista prowadzący teatr szkolny, historyk organizujący debaty czy biolog dbający o zwierzęta - pedagog też może mieć pasję. Twój nauczyciel sprawia, że nie chce ci się wychodzić z lekcji? Do końca marca zgłoś go do konkursu Nauczyciel z Pasją organizowanego przez SWPS Sopot.

W trójmiejskich szkołach gimnazjalnych poszukiwani są nauczyciele, którzy w swojej pracy potrafią połączyć naukę z życiową pasją, przez co ich lekcje stają się atrakcyjne dla młodzieży. - Naszym celem jest odnajdywanie i wzmacnianie nauczycieli, którzy są kreatywni i zarażają swoim entuzjazmem młodzież - mówi dr Radosław Sterczyński z SWPS w Sopocie, organizator konkursu.

Aby nauczyciel wziął udział w konkursie, powinien być zgłoszony przez swoich uczniów. To właśnie oni wybierają pedagoga, który ich zdaniem wyróżnia się mianem nauczyciela z pasją. Uczniowie piszą esej, który opisuje przykładową lekcję ze zgłoszonym nauczycielem. Wymagana jest także pisemna zgoda danego nauczyciela do wzięcia udziału w konkursie. Zgłoszenia należy przesłać do 31 marca 2013 r. na adres SWPS Sopot, ul. Polna 16/20, 81-745 Sopot z dopiskiem "Nauczyciel z Pasją" .

Projekt ma wesprzeć nauczycieli, którzy pomimo wszelkich trudności wynikających ze specyfiki ich pracy, potrafią zachęcić uczniów do nauki i zarazić ich swoją pasją poprzez niekonwencjonalne sposoby prowadzenia zwykłej lekcji w szkole.

Przesłane zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez komisję, która wyłoni najbardziej kreatywnych nauczycieli. Będą oni poproszeni o przeprowadzenie pokazowej lekcji podczas konferencji 7 czerwca 2013 r., co pozwoli na wyłonienie zwycięskiego Nauczyciela z Pasją.

Patronem konkursu jest prezydent miasta Gdańska, Paweł Adamowicz, Urząd Miasta Gdynia, Urząd Miasta Sopot, Marszałek Województwa Pomorskiego i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Więcej informacji na stronie .

Więcej o: