Sztuka życia na depresję

Jednym z najlepszych sposobów na radzenie sobie z depresją jest odpowiednie nastawienie do życia. O tym, skąd je czerpać i jak powinno wyglądać, opowie prof. Bohdan Dziemidok, kulturoznawca i etyk SWPS.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, w sobotę 23 lutego 2013 r. od godz. 10 , w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201 w Warszawie odbędzie się konferencja "Być artystą w sztuce życia".

Jednym z jej prelegentów będzie prof. Bohdan Dziemidok, który poprowadzi wykład pt. "Profilaktyczne znaczenie nastawienia życiowego". - W walce z depresją bardzo ważne jest odpowiednie nastawienie ludzi do rzeczywistości, które może pomagać lub działać szkodliwie. Dzięki temu minimalizuje się prawdopodobieństwo popadania w stany depresyjne - mówi Bohdan Dziemidok.

W ramach konferencji odbędą się także wykłady poświęcone m.in. odkrywaniu siebie w tańcu, inwestycjom wewnętrznym, stoickim technikom szczęścia czy śmiechowi, który może być darmowym lekarstwem na depresję. Omówione zostaną również zaburzenia depresyjne młodzieży.

Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych problematyką depresji i sposobami radzenia sobie z jej skutkami, a także wszystkich tych, dla których zdrowie rozumiane jest również jako dobrostan psychiczny. Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie .

Wstęp wolny.

Więcej o: