Startuje konkurs "Mural AGH"

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie ogłasza konkurs ?Mural AGH? dotyczący zaprojektowania i wykonania na jednym z budynków uczelni wielkoformatowego malowidła ściennego.

Konkurs ma charakter otwarty, zaś jego motywem przewodnim jest dewiza uczelni: "Labore creata, labori et scientiae servio" ("Z pracy powstałem, pracy i nauce służę") z uwzględnieniem nowoczesnego charakteru AGH. Mural zlokalizowany zostanie na zachodniej ścianie (wymiary 15x14 metrów) należącej do uczelni kamienicy przy ul. Czarnowiejskiej 50b - przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic Krakowa.

Budynek jest nowym nabytkiem Akademii - zostanie w nim zlokalizowane m.in. Centrum e-Learningu AGH. W chwili obecnej prowadzone są prace remontowe w jego wnętrzu, na wiosnę rozpocznie się remont elewacji zewnętrznej.

Nadesłane prace zostaną ocenione przez dziewięcioosobowe jury, w którego skład, oprócz m.in. władz uczelni, wejdzie przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nagrodą główną w konkursie jest 3 tys. zł, a termin nadsyłania projektów upływa w dniu 11 marca b.r.

W pierwszym etapie jury wybierze trzy najciekawsze propozycje, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu - głosowania internautów.

W trzecim etapie konkursu trzy ocenione przez internautów prace (z odpowiednimi wagami punktowymi) ponownie trafią pod obrady jury: o ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje suma punktów etapu drugiego i trzeciego. Ogłoszenie wyników nastąpi 26 marca b.r., a realizacja projektu przewidziana jest w terminie do 14 dni roboczych od daty ogłoszenia werdyktu jury.

Regulamin konkursu "Mural AGH" dostępny jest pod adresem .

Więcej o: