Ruszyły zapisy na bezpłatne programy edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaprasza uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych na VIII edycję EUD oraz gimnazjalistów na VI edycję AME. W ramach jednej edycji odbędzie się 6 spotkań w formie interaktywnych wykładów i warsztatów. W trakcie zajęć dla dzieci eksperci prowadzą także wykłady dla rodziców.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) oraz Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to projekty ogólnopolskie i prowadzone są we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie.

Celem jest popularyzowanie wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa, a na najlepszych młodych studentów czekają cenne nagrody.

Zapisy na semestr letni EUD na www.uniwersytet-dzieciecy.pl w dniach 21 stycznia - 10 lutego 2013 roku .

Rejestracja dla uczestników AME w terminie 22 stycznia - 10 lutego 2013 roku poprzez stronę .

Pierwsze zajęcia w semestrze letnim odbędą się już 4 marca br. Kolejne odbędą się w dniach: 18 marca, 15 kwietnia, 6 maja, 20 maja, 3 czerwca br.

Organizatorem lokalnym projektów jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Partnerem strategicznym EUD jest Narodowy Bank Polski. Oba programy objęte zostały patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej.

Więcej informacji: www.ue.katowice.pl

Więcej o: