Student matematyki z AGH zwycięzcą konkursu Deloitte

Jacek Podlewski, student II roku SUM Wydziału Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie znalazł się w gronie zwycięzców konkursu International Student Business Forum. W marcu br. laureaci spotkają się na warsztatach w Bangkoku.

Do udziału w VII edycji programu International Student Business Forum organizowanego przez firmę Deloitte, jedną z największych na świecie firm doradczo-audytorskich, zgłosiło się ponad 500 studentów z całego kraju. Pan Jacek Podlewski okazał się bezkonkurencyjny w kategorii "doradztwo dla instytucji finansowych". Konkurs, którego wyniki ogłoszono 8 stycznia, obejmował cztery grupy tematyczne: rachunkowość i audyt, fuzje i przejęcia, konsulting oraz doradztwo dla instytucji finansowych. W pozostałych kategoriach zwyciężyła dwójka studentów z SGH oraz studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Zwycięzcy regionalni z 18 krajów, w tym czterech finalistów z Polski, spotkają się w marcu na kilkudniowych warsztatach w Bangkoku, podczas których będą oni rozwiązywać rzeczywiste problemy biznesowe z jakimi w swojej pracy mają do czynienia eksperci Deloitte. Spotkanie laureatów w Tajlandii to także możliwość pracy w wielokulturowym zespole oraz poznanie najnowszych koncepcji biznesowych.

W programie studenci z całego świata mają szanse zdobyć praktyczną wiedzę, m.in. poprzez udział w rozwiązywaniu złożonych case studies pod okiem menedżerów z Deloitte. W kilkuetapowej rekrutacji pod uwagę brane były wiedza merytoryczna kandydatów, zdolności analityczne, umiejętności pracy w zespole, zainteresowania oraz potencjał przywódczy.

Więcej o: