Studenci SGH poprawiają Wikipedię

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczęli projekt pod nazwą OpenKnowledge, którego celem jest poprawa jakości artykułów w największej internetowej encyklopedii.

"Jest taki żart, że jeśli w Wikipedii nie mogę znaleźć jakiegoś hasła, to znaczy, że jestem na studiach" - mówi Michał Cieślikowski, prezes zarządu NetClub SGH - organizacji, która prowadzi projekt. Opracowanie artykułów lub poprawianie istniejących to jednak dobra okazja do nauki. "Jednym z naszych celów jest także integracja istniejących studenckich kół naukowych z różnych uczelni, które mogą współpracować przy tym projekcie" - wyjaśnia Michał.

Studenci z kół naukowych chcący wziąć udział w projekcie mają do dyspozycji specjalną roboczą wersję Wikipedii OpenWiki do umieszczania testowych artykułów przed ich akceptacją i ostateczną publikacją.

Artykuły trafią do Wikipedii po akceptacji pracowników naukowych - opiekunów danego koła naukowego. Organizatorzy projektu współpracują w tym zakresie ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska. Wikimedia Polska ma prawo do zgłaszania poprawek do proponowanych artykułów. Studenci korzystają także z pomocy zawodowej korektorki, która dba o stylistyczną stronę artykułów. "Artykuły muszą być wysokiej jakości" - podkreśla Michał Cieślikowski.

Więcej informacji o projekcie.

Więcej o: