Brytyjskie uczelnie w Polsce

Jak dostać się na studia w Wielkiej Brytanii? Jakie są wymagania rekrutacyjne, kierunki, opłaty, możliwości prowadzenia badań naukowych? Jaki certyfikat potwierdzający znajomość angielskiego najlepiej mieć, aby zostać przyjętym na uczelnię brytyjską? Zapraszamy na Targi Edukacyjne w Warszawie, na których będzie można uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania bezpośrednio od 27 uniwersytetów brytyjskich. Wstęp wolny.

Targi Edukacyjne, organizowane przez British Council już szósty raz, to wyjątkowa okazja, aby w bezpośredniej rozmowie dowiedzieć się o warunkach studiowania na popularnych brytyjskich uczelniach. Przedstawiciele 27 uniwersytetów brytyjskich odpowiedzą na pytania dotyczące programu nauczania, procedur przyjęcia na studia, finansowania studiów i badań. Podpowiedzą także, jak wypełnić dokumenty oraz przedstawią ofertę studiów podyplomowych.

Targi odbędą się w Warszawie w piątek, 2 grudnia, w godz. 11.00 - 15.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66.

Wybór uczelni i zapoznanie się z procedurami przyjęcia to jeden krok do studiowania w Zjednoczonym Królestwie. Drugim jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego znajomość angielskiego. Na Targach Edukacyjnych będzie można dowiedzieć się również, jak i gdzie uzyskać certyfikat IELTS - egzamin uznawany przez wszystkie brytyjskie uczelnie wyższe. IELTS (International English Language Testing System) jest międzynarodowym egzaminem stworzonym specjalnie dla osób planujących studia lub pracę za granicą. Jest przepustką do ponad 6 tys. ośrodków akademickich i innych organizacji na całym świecie.

Sprawdź czy zdasz maturę Rozwiąż szybkie testy z matematyki, języka polskiego, angielskiego i innych przedmiotów maturalnych.

Dodatkowo podczas Targów będą obecni przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów Uczelni Brytyjskich British Alumni Society, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w studiowaniu w Wielkiej Brytanii.

Lista uniwersytetów brytyjskich obecnych na Targach Edukacyjnych British Council jest dostępna tutaj .