Dzień Babci 2018. Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. [Wierszyki, prezenty, laurki]

Babcie są niezwykle ważne w życiu wielu dzieci, a potem nastolatków i dorosłych. Mają czas nawet wtedy, gdy rodzice są zapracowani; potrafią pocieszyć i znaleźć rozwiązanie wielu problemów. Dzień Babci to idealna okazja, by okazać im wdzięczność.

Kiedy wypada Dzień Babci?

W roku 2017 każdy wnuk i wnuczka powinien obowiązkowo zapisać sobie w kalendarzu datę 21 stycznia. Dzień Babci przypada w sobotę, co stwarza dodatkowe pole do kreatywności w kwestii życzeń i prezentu. Soboty zwykle są wolne, warto więc przemyśleć ofiarowanie babci szczególnego prezentu – czasu spędzonego z wnukami. Wspólna wycieczka, obiad w restauracji, wyjście do kina lub po prostu wizyta u dziadków pozbawiona pośpiechu z pewnością ucieszą o wiele bardziej niż wymyślne sprzęty domowe czy zestawy kosmetyków. Dotyczy to szczególnie dorosłych wnuków, często zaaferowanych studiowaniem lub pracą, którzy na co dzień nie mają zbyt wielu okazji, by przebywać z babcią tyle, co dawniej. Nawet najbardziej wymyślne prezenty nie są dla większości babć takim powodem do radości, jak wizyta wnuków i wspólnie spędzony czas.

A jak sprawić radość babci mogą młodsze dzieci? Tradycyjne laurki czy ręcznie wykonane prezenty są pięknym zwyczajem. Warto zachęcić dziecko, żeby narysowało coś dla babci. Będzie miała dzięki temu poczucie, że prezent nie był jedynie kurtuazją, a potrzebą serca. Oczywiście liczy się także osobisty kontakt i pamięć – ta zasada nie zmienia się z czasem. Warto więc również już teraz zarezerwować sobie czas na zabranie dzieci do babci.

A po Dniu Babci...

Zaraz po dniu babci, 22 stycznia, obchodzimy zwyczajowo drugie święto - Dzień Dziadka. W tym roku oba święta przypadają w weekend. To idealna okazja, by spędzić z dziadkami nieco czasu. Taki prezent z pewnością ucieszy ich najbardziej.