Dzień Babci - co narysować na laurce?

Nawet najwybitniejszym młodym artystom może czasami brakować weny lub pomysłu. Zwłaszcza gdy chodzi o Dzień Babci, bardzo ważny moment w roku. To wtedy właśnie można okazać wyjątkowej osobie swoją miłość, wręczając jej piękny rysunek.

 Portrety i autoportrety na Dzień Babci

Co najczęściej widnieje na laurkach wręczanych babciom? To ich portrety, narysowane najlepiej, jak tylko umiał wnuczek lub wnuczka. Takie prezenty wzruszają i cieszą, dlatego warto doradzić niepewnemu dziecku, by spróbowało sportretować babcię lub siebie z babcią.

Serca i kwiaty

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najłatwiejszych do wykonania przez małe dzieci motywem są serca i kwiaty. Taki wzór na laurkę tylko z pozoru brzmi monotonnie. Istnieje wiele możliwości, zgodnie z którymi można go zrealizować. Najmłodsze maluchy na pewno będą w stanie pokolorować prosty, wydrukowany z szablonu wzór, przedstawiający piękny bukiet.

Laurka zaawansowana

Dzieci starsze lub bardziej wprawione w pracach plastycznych z pewnością chętnie wykonają nieco trudniejszą laurkę. Dobrą propozycją jest użycie materiałów o różnych fakturach. Falowany karton, brystol lub błyszczące, cienkie folie świetnie sprawdzą się w tej roli. Można również znaleźć wiele wzorów na laurki trójwymiarowe, najczęściej wykonane ze sztywnego papieru, złożonego w odpowiedni sposób. Ciekawą odmianę stanowią kwiaty origami.

Życzenia na laurkę

Żadna laurka nie może obyć się bez życzeń. Można ułożyć je samemu, ale można również skorzystać z gotowych wierszyków, dostępnych w internecie. W jaki sposób wybrać najlepszy? Najlepiej spytać o zdanie wnuka, w końcu to on napracował się, szykując piękną kartkę. Oto dwa przykłady, na których warto oprzeć się dobierając życzenia na Dzień Babci:

„Pędzą wnuki ulicami

z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków

są dla wszystkich babć i dziadków.

A dziadkowie wraz z babciami

już czekają przed domami.

Przez lornetki patrzą w dal

wystrojeni jak na bal.”

***

„Życzę Tobie, Babciu miła,

byś zawsze w życiu szczęśliwa była.

Życzę Ci, Babuniu, życia najdłuższego,

pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!”

Więcej o: