Co najczęściej widnieje na laurkach wręczanych babciom? To ich portrety, narysowane najlepiej, jak tylko umiał wnuczek lub wnuczka. Takie prezenty wzruszają i cieszą, dlatego warto doradzić niepewnemu dziecku, by spróbowało sportretować babcię lub siebie z babcią.
Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najłatwiejszych do wykonania przez małe dzieci motywem są serca i kwiaty. Taki wzór na laurkę tylko z pozoru brzmi monotonnie. Istnieje wiele możliwości, zgodnie z którymi można go zrealizować. Najmłodsze maluchy na pewno będą w stanie pokolorować prosty, wydrukowany z szablonu wzór, przedstawiający piękny bukiet.
Dzieci starsze lub bardziej wprawione w pracach plastycznych z pewnością chętnie wykonają nieco trudniejszą laurkę. Dobrą propozycją jest użycie materiałów o różnych fakturach. Falowany karton, brystol lub błyszczące, cienkie folie świetnie sprawdzą się w tej roli. Można również znaleźć wiele wzorów na laurki trójwymiarowe, najczęściej wykonane ze sztywnego papieru, złożonego w odpowiedni sposób. Ciekawą odmianę stanowią kwiaty origami.
Życzenia na laurkę
Żadna laurka nie może obyć się bez życzeń. Można ułożyć je samemu, ale można również skorzystać z gotowych wierszyków, dostępnych w internecie. W jaki sposób wybrać najlepszy? Najlepiej spytać o zdanie wnuka, w końcu to on napracował się, szykując piękną kartkę. Oto dwa przykłady, na których warto oprzeć się dobierając życzenia na Dzień Babci:
„Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.”
***
„Życzę Tobie, Babciu miła,
byś zawsze w życiu szczęśliwa była.
Życzę Ci, Babuniu, życia najdłuższego,
pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!”