Dzień Babci - wyjątkowe święto dla każdego

Dzień Babci i Dziadka to jedne z tych świąt, na które z niecierpliwością i wzruszeniem czekają nie tylko najmłodsi. Czas, w którym możemy sprawić wyjątkową przyjemność seniorom rodu i podkreślić, jak bardzo są dla nas ważni i jak ich kochamy, jest bez wątpienia wzruszający dla obu stron. 

Kiedy przypada Dzień Babci?

21 stycznia – to data, którą obowiązkowo zapamiętać musi każdy wnuczek i wnuczka i tego właśnie dnia stawić się w odwiedzinach u swojej babci. W tym roku dzień ten przypada na sobotę – jest to więc doskonała okazja do spędzenia z seniorką całego wolnego dnia. W Polsce święto to wpisało się na stałe w kalendarze w 1964 roku i od tej pory niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Jak najczęściej obchodzimy Dzień Babci? Młodsze wnuczęta pieczołowicie tworzą urocze laurki i inne własnoręcznie wykonane upominki, a także z pomocą rodziców tworzą pyszne wypieki. W szkołach i przedszkolach odbywają się specjalne występy z tej okazji, na których Babcie są gośćmi honorowymi. To doskonały czas do tego, by okazać miłość i podkreślić wagę obecności Babci w naszym życiu, a także uczynić z niej bohatera dnia – w końcu na co dzień to ona pomaga i troszczy się o swoje dzieci i wnuki. 

Dzień Dziadka – nie mniej ważny!

Nieodłącznym towarzyszem życia babci na co dzień jest dziadek – jemu także należy się specjalne święto! Pomaga babci, rozpieszcza swoje wnuki, a w razie potrzeby służy siłą, mądrością i opanowaniem. Dlatego zaraz po Dniu Babci obchodzimy właśnie jego święto – Dzień Dziadka przypada 22 stycznia. W tym roku oba te wyjątkowe dni przypadają na weekend – to wspaniała okazja do tego, by zorganizować kochanym seniorom wspaniały weekend, pełen miłości i drobnych przyjemności!

Więcej o: