Dzień Babci 2017: Piękne laurki dla babci [Kiedy jest Dzień Babci?]

Dzień Babci 2017: każde dziecko, które ma okazję dorastać w kontakcie z babcią, ubogaca się o niepowtarzalne doświadczenie miłości, akceptacji i zaangażowania. Starania te, warto doceniać codziennie, szczególnie zaś w Dniu Babci - jedynym i wyjątkowym w roku.

Laurka na Dzień Babci – co narysować?

Dzieci w wieku przedszkolnym, mogą swobodnie wykonać laurkę dla Babci samodzielnie. Może posiadać ona postać graficzną bądź uzupełnioną o tekst życzeń (tutaj konieczna może okazać się pomoc rodziców). Jakie są najlepsze i sprawdzone motywy, dające pewność uśmiechu na babcinej twarzy? Portret, z zachowaniem cech charakterystycznych, na pewno wzruszy obdarowaną. Serce i kwiaty to także warte uwagi motywy. A co powiecie na połączenie tych wszystkich cech? Jeżeli Babcia ma specjalne zainteresowania (uprawia sport, szydełkuje, hoduje kwiaty bądź zwierzęta albo lubi podróżować) to także warto wykorzystać tę wiedzę do stworzenia całkowicie spersonalizowanej laurki. 

Jaką metodę wybrać?

Najwartościowsza kartka z życzeniami na dzień Babci to ta, wykonana całkowicie samodzielnie. Dlatego też, metodę jej stworzenia, należy dostosować do wieku dziecka. Jeżeli maluch ma kilka miesięcy i niewystarczającą sprawność manualną, by narysować coś samodzielnie, można pomalować jego dłoń farbami i odbić na kartce – Babcia będzie miała indywidualną pamiątkę na lata. Starsze dzieciaki mogą sięgnąć po kredki, farbki, pisaki czy wydzieranki a juniorzy po scrapbooking czy decupage. Najważniejsze, by laurka była wykonana z zaangażowaniem a jej treść współgrała z charakterem i zainteresowaniami Babci. Wtedy jej wartość emocjonalna okaże się znacznie wyższa od droższych i gotowych już kartek czy prezentów rzeczowych, kupowanych bez takiego zaangażowania czasowego.