Boże Narodzenie 2016. Ile dni wolnych przypada? Gdzie zrobimy zakupy w święta?

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia przypadają między sobotą i poniedziałkiem. Nie możemy więc liczyć na dodatkowe dni wolne.

W 2016 roku święta wypadają niekorzystnie dla tych, którzy liczyli na kilka dni wolnego. Wigilię obchodzimy w tym roku w sobotę, a więc jedynym dodatkowym dniem wolnym będzie poniedziałek. 

Świąteczne zakupy na ostatnią chwilę

Ci, którzy z zakupami wstrzymują się na ostatnią chwilę, muszą pamiętać, że w wigilię sklepy nie będą otwarte tak, jak zwykle. Supermarkety, zależnie od sieci, zamkną się około godziny 14-16. Zakupy będzie można zrobić na stacjach benzynowych i mniejszych sklepach. 25 i 26 grudnia otwarte będą te sklepy, w których za ladą stanie właściciel i placówkach całodobowych, jak apteki i stacje benzynowe. Duże sklepy będą zamknięte.

Ile wydamy na święta?

Z badań Delloitte wynika, że w tym roku polska rodzina wyda na święta Bożego Narodzenia średnio 1121 zł, a więc o 5 proc. więcej niż przed rokiem. Prezenty pochłoną ok. 44 proc. naszego budżetu, a jedzenie 46 proc.
Polacy rzadziej niż w poprzednich latach na prezenty wybiorą książki, a nowością w zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych upominków jest natomiast odzież sportowa.

Ciepłe święta bez śniegu

Meteorolodzy prognozują, że śnieg w święta może spaść jedynie na wschodzie Polski. Właśnie tam temperatura spadnie w okolice zera, przez co śnieg będzie miał szansę się utrzymać. W innych rejonach Polski temperatura w święta będzie dodatnia - między 1 a 3 st. Na północy może wystąpić deszcz lub deszcz ze śniegiem. Świąteczne noce również będą stosunkowo ciepłe. Temperatura w całym kraju będzie się wahać od 0 do -2 stopni.

 

Więcej o: