Pogoda na grudzień. W drugiej połowie miesiąca temperatury dodatnie, a śnieg tylko na wschodzie

W ostatnim miesiącu roku temperatura będzie dodatnia niemal w całym kraju. Chłodniej będzie jedynie na wschodzie, gdzie może popadać śnieg i śnieg z deszczem.

Druga połowa grudnia to dla całego kraju łagodne temperatury i niewielkie opady. Przed świętami Bożego Narodzenia szanse na śnieg będą tylko na wschodzie Polski. Temperatura w całym kraju będzie wynosić od 0 do 3 st, a w nocy kilka stopni niższa - maksymalnie do 2 st. na północy, a najchłodniej, do -4 st., na południu i wschodzie.

Pogoda na święta Bożego Narodzenia

Meteorolodzy prognozują, że śnieg w święta może spaść jedynie na wschodzie Polski. Właśnie tam temperatura spadnie w okolice zera, przez co śnieg będzie miał szansę się utrzymać. W innych rejonach Polski temperatura w święta będzie dodatnia - między 1 a 3 st. Na północy może wystąpić deszcz lub deszcz ze śniegiem. 

Świąteczne noce również będą stosunkowo ciepłe. Temperatura w całym kraju będzie się wahać od 0 do -2 stopni.

Pogoda w ostatnim tygodniu grudnia

W Sylwestra deszcz ze śniegiem spadnie na wschodzie i północy Polski, a deszcz na zachodzie i południu. Temperatura będzie rosła między świętami a Nowym Rokiem, by ostatniego dnia roku dojść nawet do 5 st. na zachodzie (najchłodniej na wschodzie, do - 1 st.).

Sylwestrowa noc będzie stosunkowo ciepła. Ujemna temperatura w granicach -1 st. na wschodzie, a w pozostałych częściach kraju około 0-1 st. 

Więcej o: