Pogoda na święta Bożego Narodzenia. Wszędzie dosyć ciepło, a śnieg tylko na wschodzie Polski

Grudzień w tym roku jest bardzo łagodny. Jaka będzie pogoda w święta Bożego Narodzenia? Biało będzie tylko na wschodzie Polski, w reszcie kraju koniec grudnia będzie bezśnieżny.

W tygodniu poprzedzającym święta temperatura w kraju będzie wynosić od 0 do 3 st. Najchłodniej na wschodzie, gdzie może popadać śnieg. Śnieg z deszczem spadnie na zachodzie i południu Polski, a na północy - gdzie temperatura nie powinna spaść poniżej zera - jedynie deszcz. W nocy temperatura kilka stopni niższa. Od 2 do -2 stopni na północy, 0 do -4 st. na południu i wschodzie oraz od 1 do -3 st. na zachodzie.

Święta bez śniegu

Meteorolodzy prognozują, że śnieg w święta może spaść jedynie na wschodzie Polski. Właśnie tam temperatura spadnie w okolice zera, przez co śnieg będzie miał szansę się utrzymać. W innych rejonach Polski temperatura w święta będzie dodatnia - między 1 a 3 st. Na północy może wystąpić deszcz lub deszcz ze śniegiem. 

Świąteczne noce również będą stosunkowo ciepłe. Temperatura w całym kraju będzie się wahać od 0 do -2 stopni.

Pogoda przed Nowym Rokiem

W tygodniu po świętach pogoda utrzyma się. Miejscami popada śnieg i śnieg z deszczem. Temperatura nie powinna spaść poniżej 0 stopnia. Najwyższa temperatura na zachodzie Polski w sylwestra - meteorolodzy prognozują nawet 5 st. i dodatnią temperaturę w nocy.

 

Więcej o: