Szyszko objął honorowy patronat nad targami łowieckimi. Jego poprzednicy woleli promować inne imprezy

Minister Jan Szyszko znany jest ze swojej sympatii dla myślistwa. Nie dziwi zatem, że obejmuje honorowym patronatem targi łowieckie. Mimo że jego poprzednicy woleli wydarzenia dotyczące ochrony środowiska.

Szef resortu środowiska obejmie honorowym patronatem Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji Hubertus Expo, które odbędą się w Warszawie w dniach 24-26 marca. To nie pierwsze tego typu wydarzenie, któremu patronuje Szyszko - w zeszłym roku minister objął patronat honorowy nad targami Hubertus Arena w Ostródzie, podobnie będzie w tym roku.

Minister środowiska znany jest ze swojego zamiłowania do polowań. Niedawno strzelał do bażantów z hodowli. W 2013 r. jako poseł uczestniczył w obchodach święta patrona myśliwych św. Huberta. Wraz z biskupem drohiczyńskim podróżował wtedy bajkową karetą.

- Myśliwi utrzymują równowagę wśród zwierząt, aby żadne z nich nie wyginęło, ale także nie zagrażało rolnikom - uważa Szyszko. - Gdyby nie Polski Związek Łowiecki, to byśmy musieli za grube miliony złotych zatrudnić tysiące urzędników, którzy musieliby kontrolować liczbę zwierzyny, a ich skuteczność i tak byłaby marna - dodał.

Najstarsze i największe targi łowieckie w Polsce

Tymczasem, jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Środowiska, w latach 2007-2012 szefowie, sekretarze i podsekretarze stanu w resorcie patronowali głównie imprezom związanym z ochroną środowiska (m.in. obchody Dnia Ziemi, dotyczące recyklingu, energii odnawialnej czy biopaliw).

Szyszko obejmuje patronatem targi Hubertus Expo po raz pierwszy. Chociaż, jak napisali nam organizatorzy, w 2013 r. z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego zrobili to premier Ewa Kopacz oraz wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Hubertus Expo to, jak piszą na stronie organizatorzy, najstarsze i największe targi łowieckie w Polsce. Odbywają się od 2004 r. W programie wydarzenia m.in. pokaz wabienia jeleni, pokaz mody myśliwskiej, konkursy, koncerty muzyki myśliwskiej. Wszystko w otoczeniu broni i wypchanych zwierząt. Organizatorzy mają w tym roku nadzieję na rekordowe zainteresowanie.

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: Wy kompromitujecie Polskę!

Więcej o: