Rząd ogłosił: przed pałacem prezydenckim stanie pomnik smoleński. Uważasz, że to dobry pomysł?

Politycy PiS deklarują, że przed siedzibą prezydenta na Krakowskim Przedmieściu musi stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. A jakie jest twoje zdanie? Daj znać w komentarzach

Od jesieni zeszłego roku PiS ma w Polsce władzę i może zrealizować jeden z najgłośniejszych punktów swojego programu. "Polacy mogą być pewni, że przed Pałacem Prezydenckim stanie pomnik smoleński" - powiedział "Rzeczpospolitej" Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Dodał nawet, że pomnik ofiar będzie "z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele".

Na razie, na 6. rocznicę katastrofy przed pałacem prezydenckim ma stanąć namiastka pomnika - instalacja upamiętniająca ofiary katastrofy. - Czegoś, co można by nazwać pomnikiem pewnie nie będzie, bo żeby zbudować pomnik muszą być spełnione pewne kryteria, prawne również - mówił w Radiu Zet Jacek Sasin z PiS.

Pomnik przed Pałacem - tak czy nie?

Już latem 2010 roku rozpoczęły się spory wokół pomnika przed Pałacem Prezydenckim. Zdaniem zwolenników tego pomysłu, to miejsce wskazali ludzie zbierając się tam tłumnie zaraz po katastrofie. Przeciwnicy tego rozwiązania wskazują z kolei, że przed pałacem prezydenckim znajduje się już jeden pomnik. Dodają także, że pomnik służy wyłącznie interesom PiS.

A czy ty uważasz, że pomnik powinien stanąć przed pałacem prezydenckim?

ZaZa Gazeta.pl

"Nigdy nie głosowałem na PiS, nie zgadzam się z JK. Nie jestem też zwolennikiem PiS-owskiej "smoleńskiej martyrologii". Ale zapaliłem tam znicze 10 kwietnia. Uważam, że Pomnik Światła byłby pięknym upamiętnieniem tego, co tam się wówczas działo" - pisze użytkownik Gawron na forum wPolityce.pl

PrzeciwPrzeciw Gazeta.pl

"Oni nie zginęli przed Pałacem Prezydenckim. Czemu zatem pomnik tutaj? Już jeden stoi na Cmentarzy Powązkowskim i wystarczy" - pisze na naszym forum bask_w5. "Pomnik smoleński jest już na Powązkach! To jest najlepsze miejsce na oddanie czci wszystkim ofiarom wypadku.Po co ten cyrk w centrum miasta?" - przekonuje na naszym forum gianetta. "Przecież tam nie ma miejsca. Chyba że wyrzucimy Poniatowskiego. A co do Lecha Kaczyńskiego, był marnym prezydentem i miał tylko dwie zasługi: Muzeum Powstania Warszawskiego i fakt, że zginął w katastrofie" - pisze na NaTemat.pl Monika Kulinska.

A ty co o tym myślisz? Daj znać w komentarzach!

Więcej o: