Dziecko odwraca głowę, a lew rzuca się do ataku. Jak to dobrze, że była tam szyba [WIDEO]

Dwulatek prawdopodobnie wydawał się lwu idealnym celem. Zwierzę nie spodziewało się jednak, że polowanie zakończy się tak spektakularnym niepowodzeniem.

Scena niczym z kreskówki. Mały chłopiec patrzy na majestatycznego lwa chodzącego po wybiegu w zoo. Dwulatek odwraca się i nagle lew rusza do ataku - w kilku susach dobiega do chłopca. Zwierze zapomniało jednak, że od dziecka dzieli je gruba szyba i uderza w nią pyskiem.

Gdy chłopiec słyszy odgłos uderzenia w szybę i zwraca się w stronę lwa, ten stoi już wsparty łapami o szybę, jakby chciał nastraszyć malca.

 

Zwierzę mogło jeszcze nie przyzwyczaić się do obecności szyby. Zamontowano ją w kwietniu, by odwiedzający zoo w Chiba, na wschód od Tokio, mogli lepiej widzieć lwy. Opiekunowie lwa tłumaczą, że ważące ponad 180 kg zwierze często ekscytuje się na widok małych dzieci, ponieważ chciałoby się z nimi bawić.

Innego zdania jest Adam M. Robert z prozwierzęcej organizacji Born Free USA. - Lwy są drapieżnikami i dziecko - zwłaszcza, gdy odwróciło się plecami - staje się w jego oczach łupem - powiedział Robert w rozmowie z The Dodo. Serwis przypomina, że lwy źle znoszą życie w niewoli - wykazują oznaki stresu i złego stanu psychicznego.