Nowa taśma Kukiza. Tym razem jest o "k... z PiS-u" i "pacyfikowaniu psychopatów z lewej i prawej strony"

1. Treść nagrania ujawnił były współpracownik lidera ruchu Kukiz'152. Później sam Kukiz umieścił nagranie na swoim profilu na Facebooku3. W nagraniu z września ubiegłego roku Kukiz lży polityków PiS-u

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Dziś do sieci trafiło nowe nagranie z fragmentem wypowiedzi Pawła Kukiza. Znów jest to mocna, wulgarna wypowiedź szefa Ruchu Kukiz'15.

Nagranie trwa 30 sekund. Kukiz mówi tak: "Być może będę musiał jakąś grę poprowadzić, k..., ze Schetyną korzystając z tego, że znam Schetynę, żeby się k... dowiedziały z tego PiS-u co się dzieje - rozumiesz? Żeby się przestraszyli. Oni też nie działają w interesie państwa - ani jedni, ani drudzy. Tak to trzeba rozegrać, żeby interes państwa zwyciężył... żeby Polacy przestali się napier... i żeby tych wszystkich ekstremistów, takich psychopatów z lewej strony, jak i z prawej, spacyfikować".

Nagrany "z przyczajki"

Nagranie umieścił w sieci Andrzej Żuromski, były współpracownik Kukiza. Dwie godziny później wrzucił je na swoją stronę na Facebooku sam Kukiz. Napisał, że rozmowa została nagrana na początku września ubiegłego roku. Kukiz twierdzi, że to sam Żuromski nagrywał go - jak twierdzi - "z przyczajki".

Nowa taśma pojawiła się w kilka dni po ujawnieniu nagrania fragmentu wypowiedzi Pawła Kukiza, w której obrażał Artura Zawiszę, współzałożyciela Ruchu Narodowego. - Jak widzę Zawiszę, to k...a białej gorączki dostaję. Jak widzę tych psychopatów, którzy mówią, że należy Żydów mordować k...a, murzyna zastrzelić, to dostaję białej gorączki - słychać było słowa Kukiza na nagraniu.

Ujawnienie tamtej taśmy było jednym z powodów decyzji Rady Politycznej Ruchu Narodowego, która zaleciła odłączenie się posłów z tego ugrupowania od klubu Kukiz'15 i stworzenie własnego koła poselskiego. Ale z klubu Kukiz'15 odszedł tylko jeden poseł - Robert Winnicki.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Nasi politycy nie chcą, żebyście rozwiązali ten quiz

 

Stefan Niesiołowski, Antoni Macierewicz i Ryszard Czarnecki byli kiedyś związani z jedną partią. Razem stanowili forpocztę: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ