Kolejny wpis Wałęsy na mikroblogu. "Pisali donosy, by brać na moje konto pieniądze"

1. B. prezydent po raz kolejny oświadczył: Nie współpracowałem z SB 2. Wałęsa twierdzi, że donosy pisali esbecy i ''brali pieniądze na jego konto''

Esbecy "musieli wykazywać że współpracuję i pisali za mnie donosy, by brać na moje konto pieniądze. (...) Robili to po kolei różni i to dość długo" - tak Lech Wałęsa opisał działania funkcjonariuszy SB. Były prezydent w nowym wpisie po raz kolejny zaprzeczył też, że współpracował z SB. Te oskarżenia pojawiły się po odnalezieniu w domu gen. Kiszczaka dokumentów dotyczących agenta "Bolka".

Dowiedz się więcej:Oto cały wpis Lecha Wałęsy

 

@lechwalesa: Jeśli uwierzycie i przypiszecie mi au...

Mikroblog Lecha Wałęsy

 

Lech Wałęsa od 2 lat prowadzi mikrobloga na Wykop.pl. Były prezydent komentuje na nim bieżące wydarzenia polityczne i pokazuje zdjęcia ze swoich podróży służbowych. Często wdaje się w dyskusje z innymi użytkownikami serwisu. Ostatnio Wałęsa używa mikrobloga głównie do publikowania kolejnych oświadczeń ws. rzekomej współpracy z SB.

Co znajduje się w aktach z domu gen. Kiszczaka?

 

W domu gen. Czesława Kiszczaka zabezpieczono dokumenty dotyczące agenta SB "Bolka". W aktach znajduje się m.in. katalog wypłat dla TW "Bolka" - pierwsza z datą 5 stycznia 1971 r., na kwotę 1000 zł. Są też m.in. odręcznie napisane potwierdzenia odbioru pieniędzy. W aktach są też liczne donosy na osoby pracujące w Stoczni Gdańskiej. Donosy dotyczą okresu 1971-1976. Przypominamy - żaden dokument nie został jeszcze sprawdzony przez grafologa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!