Ten krótki film z japońskiej szkoły pokazuje, ile można osiągnąć, kiedy się nawzajem wspieramy

Najlepsi sportowcy na świecie mówią często, że wszystko zaczyna się od głowy. To prawda. Ten film z japońskiej szkoły dobitnie pokazuje, że jeśli w coś uwierzymy, a dodatkowo - możemy liczyć na wsparcie otoczenia, to jesteśmy w stanie zmierzyć się nawet z największym problemem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMłody gimnastyk z japońskiej szkoły próbuje przeskoczyć przez skrzynię. To zadanie wyraźnie go jednak przerasta. Pierwszych kilka prób kończy się niepowodzeniem, a dziecko zaczyna tracić wiarę w siebie. Przez moment zanosi się płaczem, nie chce dalej próbować.

Do akcji wkracza nauczycielka, która poklepuje i wspiera młodzieńca, jednak niewiele może wskórać. Okrzyki w sali robią się coraz głośniejsze, a presje na uczniu - coraz większa.

I wtedy dzieje się coś niezwykłego. Wszystkie dzieci, biernie przyglądające się wcześniej wysiłkom uczniaka, wstają ze swoich miejsc i podchodzą do przejętego kolegi. Splatają ręce, tworzą okrąg i przez dłuższą chwilę wspierają chłopca. Następnie bardzo głośno krzyczą.

A potem? Młodzieniec koncentruje się na swoim zadaniu, bierze rozbieg i... z największą lekkością i gracją pokonuje przeszkodę, która jeszcze kilka chwil wcześniej wydawała się nie do przeskoczenia.

Zebrani na widowni rodzice nie mogą uwierzyć, że się udało. A jednak - ten krótki film dobitnie pokazuje, jak wiele można osiągnąć, jeśli ma się wsparcie zespołu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: