Syn ministra w Banku Światowym, finał sprawy "prowokacji" skarbówki [WIADOMOŚCI DNIA]

Syn ministra w Banku Światowym, czy będzie komisja ws. afery KNF?

- Kierownictwo partii ani Jarosław Kaczyński nic o takim zatrudnieniu nie wiedział i z pewnością będziemy to wyjaśniać - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek, pytana o posadę w Banku Światowym, którą zajmuje syn ministra koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Stwierdziła też, że "naprawdę rząd PiS nie ma wpływu na obsadę Banku Światowego". Rzeczniczka PiS poinformowała również, że PiS nie poprze wniosku PO o komisję śledczą ws. afery KNF. 

Afera KNF. Kim jest Adam Glapiński?

"Dlaczego Adam Glapiński tak zażarcie broni Chrzanowskiego i to w momencie, gdy wszyscy kluczowi politycy Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie się od niego dystansują? W polityczno-biznesowym świecie Chrzanowski od lat uchodzi za człowieka Glapińskiego" - pisze dziennikarz Gazeta.pl Łukasz Rogojsz. 

Ojciec prezydenta narzeka na krytykę Dudy przez "dobrą zmianę"

- Boli mnie, jeśli krytyka jest ze strony tzw. opcji dobrej zmiany - powiedział w radiu WNET prof. Jan Duda, ojciec prezydenta, pytany o to, co sądzi o negatywnych opiniach na temat Andrzeja Dudy.

- To jest przykre, że nie wszyscy po stronie opcji dobrej zmiany rozumieją zawiłości i uwarunkowania polityki - dodał.

Timmermans: "Polska nie zrobiła nic ws. SN". Ziobro wielkim nieobecnym

Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej, oznajmił dzisiaj, że Polska wciąż nie poczyniła żadnych kroków, żeby dostosować się do wytycznych Parlamentu Europejskiego.

Jak dodał, zagrożenie praworządności w Polsce "nadal istnieje" i bardzo ważne jest, żeby "sędziowie mogli nadal pracować i orzekać w pełnej niezależności".

Wyrok sądu okręgowego: Winny. Finał "prowokacji" skarbówki

Finał głośnej sprawy z Bartoszyc, czyli słynnej prowokacji urzędniczek ze skarbówki. Sąd okręgowy zdecydował, że mechanik "od żarówki" jest winny. W drugiej instancji podtrzymano wcześniejszą decyzję sądu i odstąpiono od wymierzenia kary.

Więcej o: