Przesłuchanie Czarneckiego w prokuraturze. Giertych zapowiada nowe nagranie [WIADOMOŚCI DNIA]

Przesłuchanie Leszka Czarneckiego

Leszek Czarnecki zostanie dzisiaj (19.11) przesłuchany w Katowicach w sprawie związanej z byłym szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim. Ma złożyć zeznania w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej (początek o godzinie 11) . To właśnie tam prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Roman Giertych zapowiedział przekazanie nowego nagrania

Z kolei Roman Giertych zapowiedział w weekend, że również w poniedziałek złoży w prokuraturze kolejne nagranie związane z aferą KNF. Tym razem ma to być nagranie wideo, które pochodzi z lipca. Jak twierdzi adwokat na filmie została poruszona kwestia tzw. "planu Zdzisława".

Duda podpisze ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Prezydent Andrzej Duda ma dziś podpisać ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Zapowiedział to TVP Info w czasie Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa. Wprowadzenie PPK ma być elementem trzeciego filaru emerytalnego obok innych programów dodatkowego oszczędzania na emeryturę, takich jak IKE, IKZE i Pracownicze Programy Emerytalne. Ma to być system dobrowolny i w pełni prywatny. Jego głównym celem jest wzrost poziomu oszczędności emerytalnych Polaków, co wpłynie na wyższe świadczenia.

Pierwsze sesje rad sejmików

Dzisiaj odbędą się pierwsze sesje radnych sejmików województw: mazowieckiego, pomorskiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Sejmik mazowiecki może dziś wybrać przewodniczącego i wiceprzewodniczących oraz zarząd województwa łącznie z marszałkiem i wicemarszałkami.

Unijni ministrowie o sytuacji na Ukrainie

Unijni ministrowie spraw zagranicznych mają dziś rozmawiać w Brukseli o sytuacji na Ukrainie. Nie jest wykluczone, że pojawi się propozycja nałożenia sankcji na osoby odpowiedzialne za zorganizowanie pseudowyborów w okupowanej przez Rosję części Donbasu. 11 listopada wybrane zostały nowe, samozwańcze władze dwóch nieuznawanych republik ludowych - donieckiej i ługańskiej.

Więcej o: