Komisja senacka rekomenduje Senatowi przyjęcie ustawy o KNF bez poprawek [WIADOMOŚCI DNIA]

Komisja senacka zarekomendowała Senatowi przyjęcie ustawy o KNF bez poprawek

Senacka Komisja Budżetu i Finansów od 16.00 w piątek pracowała nad nowelizacją ustawy o nadzorze finansowym. W końcu zarekomendowała jej przyjęcie bez poprawek. 

Sejm uchwalił 9 listopada zmiany w kilku ustawach w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym. PO wnioskowała wcześniej do premiera, marszałka Senatu i szefa klubu PiS o wstrzymanie prac nad nowelą, jednak wniosek ten odrzucono.

SKOK składa zawiadomienie do prokuratury na Krzysztofa Brejzę

Poseł PO Krzysztof Brejza w wywiadzie dla portalu Onet.pl powiedział, że "cały ten system SKOK-u jest systemem patologicznym i niebezpiecznym. To system finansowy, który zaczyna przenikać kolejne instytucje państwa". W odpowiedzi Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa złożyła zawiadomienie do prokuratury, oskarżając Krzysztofa Brejzę o "poniżanie i pomawianie Kasy Krajowej i SKOK-ów". Według posła PO to próba "zastraszenia lub zaszycia mu ust".

Afera KNF. Premier Morawiecki wypowiedział się w sprawie afery KNF

Podczas Kongresu 590 w Jasionce premier Mateusz Morawiecki skomentował aferę KNF. - Zareagowaliśmy szybciej w porównaniu do naszych poprzedników. Dokumentacja została zabezpieczona, wszelkie zmiany personalne zostały wdrożone, nowa osoba pełniąca obowiązki została powołana w KNF - powiedział. - Jestem przekonany, że w krótkim tempie dojdzie do wyjaśnienia sytuacji - zapewnił jednocześnie Morawiecki.

Na temat afery KNF wypowiedział się także prezes NBP Adam Glapiński. Stwierdził, że Marek Chrzanowski "sam złożył dymisję dla dobra polskiego systemu finansowego i gospodarki", co było patriotycznym posunięciem. Mówił, że z jego perspektywy były szef KNF "zawsze spełniał najwyższe standardy profesjonalne, merytoryczne, uczciwości, patriotyzmu i wszelkie inne". - Mam o nim jak najlepszą opinię - podkreślił. Tymczasem CBA sprawdza, czy oświadczenia majątkowe Marka Chrzanowskiego składane były w prawidłowy sposób.

UE chce natychmiastowego zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym

W Luksemburgu w TSUE odbyła się dziś rozprawa, podczas której zarówno pełnomocnik Polski, jak i pełnomocnik Komisji Europejskiej przedstawili argumenty przeciwko podtrzymaniu nakazu zawieszenia stosowania przepisów zawartych w ustawie o Sądzie Najwyższym oraz za nim. Według przedstawiciela KE ustawa ta narusza zasadę nieusuwalności i niezależności sędziów i może doprowadzić do nieodwracalnych szkód. Pełnomocnik Polski Bogusław Majczyna z MSZ twierdził, że aby zawiesić wykonywanie ustawy konieczne jest przyjęcie nowych przepisów.
Nie zgodził się z tym prezes TSUE. - Konieczne jest dostosowanie się bezpośrednio do postanowienia - powiedział.

Ostateczną decyzję dotyczącą zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym TSUE podejmie przed przerwą świąteczną, czyli przed 21 grudnia.

Pojawiają się nowe ogniska odry

Jak poinformował w piątek GIS, od początku listopada na odrę zachorowało 87 osób. Najwięcej - aż 44 przypadki odnotowano na Mazowszu. Chorzy pojawiają się również w innych częściach kraju, m.in na Pomorzu. - Każdego dnia dostajemy informacje o nowych podejrzeniach, nowych przypadkach - zaznaczył Jan Bondar, rzecznik GIS, w rozmowie z TVN24.

Ambasador RP Andrzej Przyłębski twierdzi, że stosunki polsko-niemieckie to katastrofa

W siedzibie niemieckiego MSZ w Berlinie od czwartku trwa międzynarodowa konferencja "Stulecie niemieckiej polityki wobec Polski 1918-2018". Heiko Mass, szef niemieckiego MSZ, otworzył spotkanie przemówieniem, w którym komplementował Polskę i zapewniał o chęci wzajemnej współpracy. Ambasador RP w Niemczech Andrzej Przyłębski odpowiedział w zupełnie innym tonie. Jego zdaniem "ostatnie sto lat niemieckiej polityki wobec Polski było katastrofą" - "epoką, w której niemiecka arogancja ujawniła się w całej swej podłości, a niemieckie interesy stały zawsze na pierwszym planie".

Więcej o:
Komentarze (11)
Komisja senacka rekomenduje Senatowi przyjęcie ustawy o KNF bez poprawek [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • kuma1

  Oceniono 14 razy 14

  Trzeba powołać Komisję Sejmową z przewagą opozycji i przewodniczącym z opozycji w celu dogłębnego zbadania ośmiornicy przestępczej PIS. Członkowie Komisji powinni mieć uprawnienia śledcze.

 • kris19602

  Oceniono 10 razy 10

  Ja tu widze jedyne, rozsadne rozwiazanie. Morawiecki 3 lata. Szydlo 5 lat. Terlecki 8 lat z mozliwoscia warunkowego zwolnienia po 5 latach. Ziobro 15 lat. Kaczynski 25 lat bez mozliwosci warunkowego zwolnienia.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 9 razy 9

  PiSuar potrzebuje pieniędzy do korumpowania samorządowców; stąd skok na banki.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 7 razy 7

  Muszą się spieszyć :-)
  Wielu senatorów i posłów z PiS musi się spakować przed 13 :-)

 • emigrant_1984

  Oceniono 6 razy 6

  Mozna rzadzic z finezja i kultura. A mozna z chamskim zacieciem i nienawiscia jak PISS.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 6 razy 6

  pis to mafia!

 • hi2per

  Oceniono 5 razy 5

  Spieszą się sukinkoty.

 • jhbsk

  Oceniono 5 razy 5

  No pewnie, nie wszyscy towarzysze pisowscy się nachapali! Innym też się należy.

 • wlodwoz

  Oceniono 2 razy 2

  T.z.w. "komisja" zarekomendowała t.z.w. "senatowi". Polecenie wydał t.z.w. "szeregowy poseł".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX