Jak podało RMF 24, linia obrony Marka Chrzanowskiego, byłego szefa KNF, ma polegać na zakwestionowaniu prawdziwości taśmy ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą". Chrzanowski twierdzi, że zostało "pocięte" i zmanipulowane, a w rozmowie pojawiały się inne wątki, których na taśmie nie ma. Ma również zaprzeczać, że napisał na kartce, że w zamian za "spokój" polecony przez niego pracownik ma zarabiać "1 proc. wartości banku".
Afera KNF trwa dalej. Marek Chrzanowski został dziś zawieszony w Narodowej Radzie Rozwoju. Decyzję taką podjął prezydent Andrzej Duda.
Chłopiec odnalazł się dziś po godzinie 15.00. Na jego ślad natrafił mieszkaniec Izdebek, zaangażowany w akcję poszukiwawczą. Mężczyzna zauważył psa, który towarzyszył 12-latkowi i skontaktował się z ratownikami GOPR, którzy z pomocą psa poszukiwawczego odnaleźli 12-latka. Chłopiec trafił na kontrolne badania do szpitala.
Akcja poszukiwania 12-latka była szeroko zakrojona, brało w niej udział prawie 1000 osób. Zaangażowały się w nią m.in. członkowie Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT i funkcjonariusze z Wojsk Obrony Terytorialnej.
Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak potwierdził, że podpisał pismo do prokuratora generalnego Ukrainy. Prokuratura okręgowa w Łodzi składa w nim wniosek o ekstradycję 39-letniego Mamuka K. Gruzin jest podejrzany o zamordowanie 20 października 28-letniej Pauliny D. z Łodzi. Jej ciało odnaleziono 6 dni później. Za podejrzanym Gruzinem wystawiono list gończy. Zatrzymano go na początku listopada w Kijowie.
W czwartek rano trzy osoby związane z brexitem złożyły rezygnację ze sprawowania swoich funkcji: Dominic Raab, minister ds. brexitu, Esther McVey, minister pracy oraz wiceminister ds. brexitu Suella Braverman. Była to forma protestu przeciwko umowie, którą Theresa May negocjuje z UE dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Mimo tych dymisji oraz rosnącego podziału w brytyjskim parlamencie, również wewnątrz Partii Konserwatywnej, Theresa May na czwartkowej konferencji broniła umowy w obecnym kształcie. Zapewniła również, że doprowadzi brexit do końca.
W związku ze śmiercią Chaszodżdżiego aresztowanych zostało do tej pory 21 osób. 11 z nich zostało oskarżonych, dla 5 prokuratura żąda kary śmierci. Mimo to w żaden sposób nie wiąże księcia Muhammada ibn Salmana z zabójstwem dziennikarza. Dziennikarze i eksperci komentujący sprawę nie wierzą w taką wersje wydarzeń.