Wiadomo, jak będzie bronić się Chrzanowski; dymisje w rządzie May przez brexit [WIADOMOŚCI DNIA]

Afera KNF. Chrzanowski twierdzi, że "taśma jest zmanipulowana"

Jak podało RMF 24, linia obrony Marka Chrzanowskiego, byłego szefa KNF, ma polegać na zakwestionowaniu prawdziwości taśmy ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą". Chrzanowski twierdzi, że zostało "pocięte" i zmanipulowane, a w rozmowie pojawiały się inne wątki, których na taśmie nie ma. Ma również zaprzeczać, że napisał na kartce, że w zamian za "spokój" polecony przez niego pracownik ma zarabiać "1 proc. wartości banku".

Afera KNF trwa dalej. Marek Chrzanowski został dziś zawieszony w Narodowej Radzie Rozwoju. Decyzję taką podjął prezydent Andrzej Duda

Odnalazł się 12-letni Daniel. Szukało go prawie 1000 osób

Chłopiec odnalazł się dziś po godzinie 15.00. Na jego ślad natrafił mieszkaniec Izdebek, zaangażowany w akcję poszukiwawczą. Mężczyzna zauważył psa, który towarzyszył 12-latkowi i skontaktował się z ratownikami GOPR, którzy z pomocą psa poszukiwawczego odnaleźli 12-latka. Chłopiec trafił na kontrolne badania do szpitala. 

Akcja poszukiwania 12-latka była szeroko zakrojona, brało w niej udział prawie 1000 osób. Zaangażowały się w nią m.in. członkowie Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT i funkcjonariusze z Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Jest wniosek o ekstradycję Gruzina podejrzanego o zabójstwo Pauliny D.

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak potwierdził, że podpisał pismo do prokuratora generalnego Ukrainy. Prokuratura okręgowa w Łodzi składa w nim wniosek o ekstradycję 39-letniego Mamuka K. Gruzin jest podejrzany o zamordowanie 20 października 28-letniej Pauliny D. z Łodzi. Jej ciało odnaleziono 6 dni później. Za podejrzanym Gruzinem wystawiono list gończy. Zatrzymano go na początku listopada w Kijowie.

Ministrowie w rządzie May składają dymisję, premier Wlk. Brytanii broni brexitu

W czwartek rano trzy osoby związane z brexitem złożyły rezygnację ze sprawowania swoich funkcji: Dominic Raab, minister ds. brexitu, Esther McVey, minister pracy oraz wiceminister ds. brexitu Suella Braverman. Była to forma protestu przeciwko umowie, którą Theresa May negocjuje z UE dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Mimo tych dymisji oraz rosnącego podziału w brytyjskim parlamencie, również wewnątrz Partii Konserwatywnej, Theresa May na czwartkowej konferencji broniła umowy w obecnym kształcie. Zapewniła również, że doprowadzi brexit do końca.

Arabia Saudyjska oskarża ws. śmierci Chaszodżdżiego i żąda kary śmierci

W związku ze śmiercią Chaszodżdżiego aresztowanych zostało do tej pory 21 osób. 11 z nich zostało oskarżonych, dla 5 prokuratura żąda kary śmierci. Mimo to w żaden sposób nie wiąże księcia Muhammada ibn Salmana z zabójstwem dziennikarza. Dziennikarze i eksperci komentujący sprawę nie wierzą w taką wersje wydarzeń.

Więcej o: