Zastępca przewodniczącego KNF obejmuje obowiązki p.o. szefa [WIADOMOŚCI DNIA]

Po aferze KNF nowy pełniący obowiązki szefa Komisji 

Marcin Pachucki obejmie oficjalnie obowiązki p.o. szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Będzie je pełnił do czasu powołania nowego przewodniczącego Komisji. Marcin Pachucki dotychczas był zastępcą przewodniczącego KNF. Szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski złożył w związku z publikacją "Gazety Wyborczej" o propozycji korupcyjnej, jaką miał złożyć właścicielowi Getin Noble Banku, Leszkowi Czarneckiemu.

56 osób zginęło w pożarach w Kalifornii

Liczba śmiertelnych ofiar pożarów w Kalifornii wzrosła do 56. Ekipy ratunkowe odnalazły kolejne ciała w mieście Paradise na północy stanu, spustoszonym przez ogień w ubiegłym tygodniu. Żywioł, z którym wszystkie służby walczą od tygodnia, pochłonął ponad 7 tysięcy domów mieszkalnych i innych budynków. W Paradise, 280 kilometrów na północ od San Francisco, mieszkało 27 tysięcy ludzi. 130 mieszkańców wciąż nie odnaleziono.

Ćwiczenia wojskowe na Wiśle - możliwe utrudnienia

W ramach ćwiczeń ANAKONDA-18W, w godzinach 7.00 - 13.00 planowana jest przeprawa wojsk na Wiśle z miejscowości Stary Duninów do miejscowości Murzynowo. W związku z manewrami w tych godzinach mogą wystąpić utrudnienia na drodze krajowej numer 62. ANAKONDA-18 to największe ćwiczenia Sił Zbrojnych organizowanym przez Polskę w 2018 roku.

Polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe w Pradze

W Pradze odbędą się polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premierów: Mateusza Morawieckiego oraz Andreja Babiša. Wśród tematów rozmów będą między innymi przyszły budżet Unii Europejskiej, problem migracji, brexit, czy dwustronna współpraca. Poruszone będą kwestie związane z przemysłem, handlem, energią, rozwojem, ochroną środowiska, infrastrukturą, czy rolnictwem. Będzie też mowa o współpracy przygranicznej.

O gospodarce, nowych technologiach i przyszłości na Kongresie 590

W Jasionce pod Rzeszowem rozpocznie się dziś Kongres 590. WW planie pierwszego dnia kongresu są między innymi wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej. Wieczorem poznamy laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta.

Pogoda w czwartek.

Dziś bez deszczu, ale chłodno. Na południu zaledwie 6 stopni

Komentarze (8)
[WIADOMOŚCI DNIA] Nowy pełniący obowiązki szefa KNF
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 6

  Ta sama mafia, jak sądzę ... Ktoś z zainteresowanych musi mieć 'dogląd' nad tym co się będzie działo...

 • fakiba

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe czy dorówna poprzednikowi

 • antekpociecha

  Oceniono 3 razy 3

  Ale zastępca jest oczywiście z Patologia i Szumidła?

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 5 razy 3

  JAK CZARNECKI ....PO PISIM ZABORZE, DO OJCZYZNY RATOWANIA ....

 • hrabia_wronski

  Oceniono 2 razy 2

  Czy to prawda,ze mozemy sie wkrotce spodziewac nastepnych rewelacji ?

 • wies-baden

  Oceniono 2 razy 2

  Senator Bierecki na nowego szefa KNF-u!

 • oko2009

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież ten gość ustami swojego rzecznika jeszcze niedawno mówił, że żadnego przekrętu nie było. Wiedzą na kogo wymieniają.

 • lyjnin69

  Oceniono 1 raz 1

  a miał być misiewicz, albo bochenek
  chyba że na pierwsza linię rzucą beatkę mazurek , albo terleckego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX