Nowe zasady lotów dla VIP-ów. O statusie zdecyduje Służba Ochrony Państwa [WIADOMOŚCI DNIA]

Nowe zasady lotów dla VIP-ów. O statusie zdecyduje SOP

Jest nowa instrukcja HEAD dotycząca lotów najważniejszych osób w państwie. Podtrzymano sporo starych zapisów, jeszcze z poprzedniej instrukcji z rządów PO-PSL. Najważniejsza zmiana dotyczy jednak nadawania samego statusu HEAD - zdecyduje o nim Służba Ochrony Państwa. 

Chrzanowski rekomendował prawnika w radzie nadzorczej

Nowy wątek w sprawie afery KNF. Prawnik Grzegorz Kowalczyk znalazł się w radzie nadzorczej Plus Banku, należącego do Zygmunta Solorza, dzięki rekomendacji Marka Chrzanowskiego. To właśnie zatrudnienie Kowalczyka w Getin Noble Bank sugerował Chrzanowski w nagranej rozmowie z Leszkiem Czarneckim. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli przed południem do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego, by przeszukać dokumenty dotyczące działalności instytucji.

Tusk na czele rankingu zaufania do polityków

Który z polskich polityków cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków? Na czele najnowszego rankingu IBRiS dla onet.pl znajduje się szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Byłemu premierowi ufa o 5 punktów procentowych ankietowanych więcej niż jeszcze miesiąc temu, co oznacza, że przesłuchanie dot. afery Amber Gold mu nie zaszkodziło. Liderem pod względem braku zaufania jest Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 59,8 proc. ankietowanych. 

Zaginiony chłopiec z problemami neurologicznymi

12-letni Daniel wyszedł z domu w miejscowości i miał odwiedzić babcię, która mieszka w tej samej miejscowości - Izdebkach na Podkarpaciu. Chłopiec był widziany, gdy bawił się w okolicach jej domu. O godzinie 16 ślad się urywa, nikt nie widział już Daniela. Chłopiec jest leczony neurologicznie i ma problemy z komunikowaniem się. Trwają poszukiwania zaginionego dziecka.

Więcej o: