Szef KNF złożył dymisję; Merkel chce europejskiej armii [WIADOMOŚCI DNIA]

Afera w KNF. Marek Chrzanowski złożył dymisję

We wtorek "Gazeta Wyborcza" napisała, że Leszek Czarnecki, właściciel m.in Getin Banku oskarżył przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego o złożenie mu niezgodnej z prawem propozycji. Szef KNF miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku, należącego do Czarneckiego, za około 40 milionów złotych. Prokuratura potwierdziła tę informację. Po południu poinformowano, że szef komisji Marek Chrzanowski złożył dymisję, którą przyjął premier Mateusz Morawiecki. 

Po południu pojawiła się informacja o drugim zawiadomieniu ws. KNF. Radio ZET poinformowało, że do prokuratury trafiło pismo dotyczące Zdzisława Sokala, doradcy prezydenta i prezesa BFG. Sokal miał według zawiadomienia "lobbować w KNF na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku".

Pasażerowie zapłacili za naprawę samolotu LOT

Pasażerowie samolotu LOT relacji Pekin-Warszawa zostali poproszeni o "zrzutkę" na zapłatę za część potrzebną do naprawy dreamlinera. Pasażerowie czekali na wylot 10 godzin, bo konieczna była wymiana pompy hydraulicznej. Po montażu pracownik, który ją zamontował zażądał od pracownika LOT-u zapłaty w gotówce, a ten jej nie miał. O pożyczkę poproszono "wąskie grono pasażerów". Pieniądze udało się zebrać i samolot wrócił do Warszawy.

LOT potwierdza, że do takiej sytuacji doszło i dodaje, że "z punktu widzenia firmy decyzja pracownika była błędna". Podkreślają, że pracownik z nikim jej nie konsultował.

Radio ZET wyemitowało nagranie, na którym słychać, jak LOT na koniec podziękował pasażerom.

Szansa na zawieszenie broni między Gazą a Izraelem

Jest szansa na zawieszenie broni w Strefie Gazy. W poniedziałek doszło tam do wymiany ognia między Gazą a Izraelem. Ponad 300 rakiet i pocisków wystrzelono ze Strefy Gazy w kierunku Izraela. W odpowiedzi izraelskie lotnictwo przeprowadziło wieczorem serię nalotów na cele w Gazie. W wymianie ognia zginęło siedmiu Palestyńczyków i jeden Izraelczyk. 

Dzięki mediacji Egiptu i ONZ we wtorek wszystkie palestyńskie frakcje w Gazie zgodziły się wstrzymać ogień. Przedstawiciele Izraela twierdzą, że także nie będą atakować, jeśli Palestyńczycy powstrzymają się od ataków na Izrael.

Angela Merkel chce "prawdziwej", europejskiej armii

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwał do utworzenia europejskiej armii. Mówiła o tym podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w trakcie debaty nad przyszłością Unii Europejskiej. "Powinniśmy popracować nad wizją ustanowienia prawdziwej europejskiej armii" - powiedziała Angela Merkel. Podkreśliła, że taka armia pokazałaby światu, że w Europie już nigdy więcej nie będzie wojny. Dodała, że nie byłaby to armia przeciwko NATO, którego nikt nie chce kwestionować.

Więcej o:
Komentarze (12)
Szef KNF złożył dymisję; Merkel chce europejskiej armii [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 11 razy 11

  Doradca Dudy (były) wraz ze szwagrem postanowili zupełnie legalnie zwinąć 40 milionów obywatelowi przygotowując sobie grunt w postaci ustawy straszaka pozwalającej okradać Polaków w majestacie prawa i zabierać im stworzone przez nich przedsiębiorstwa. I pomyśleć, że z Nowaka, który zapomniał wpisać chronometr do oświadczenia zrobili swojego czasu zbrodniarza, a na porcji ośmiorniczek Sikorskiego wjechali do Sejmu.

 • sil.m

  Oceniono 10 razy 10

  To jest machina przestępcza. Jeśli w 1991 roku Glapiński, minister GPiB, potrafił przeprowadzić specjalną ustawę by zakon PC a potem PIS mógł się uwłaszczyć na państwowym majątku, to znaczy że ta mafijna struktura działa od początku trwania III RP – dzisiaj wspólnie ze Slajdem MM kamuflują przekręty w SKOK-ach. I nie sądzę, że takie wały może robić ktokolwiek bez wiedzy wierchuszki. To Duda mógł sobie wyłudzać jakieś nędzne kilkanaście tysiaków za lewe diety i km bez wiedzy wierchuszki-delegacje rozliczone w sejmie na prywatne wykłady w Nowym Tomyślu za które otrzymał 280patyków a prorok umorzył sprawę bo zaginął harmonogram wykładów.
  I ciekawy wątek, czyli Bierecki , któremu bank Czarneckiego odmówił przyjęcia w depozyt kilkudziesięciu baniek - w domyśle - pieniędzy, które mogły być wyprowadzone ze Skok-ów -zostanie prześwietlony ?. Czarnecki sugeruje, ze oficjalnie powiadomił KNF o tym i ma na to kwity. Z zainteresowaniem czekam, czy ktoś publicznie zapyta Biereckiego o legalność tej kasy.
  Te zamiary "nocnej zmiany". by przejąć to co się da pod ,"pozorem "ochrony", "zapobiegania" ,"konfiskaty owoców przestępstwa" i „re-polonizacji” uzasadniają do czego pis-owatym potrzebna jest kontrola i pełna decyzyjność nad sądami i prokuraturą.
  Umiejętność wyciągania wniosków jest darem i trudne dla pisowskiej gawiedzi. Wolność narodom daje rozgarnięty, krytyczny i świadomy mózg jego członków a to jest możliwe gdy wiedzę i dobrobyt zdobywa się dzięki własnej ciężkiej pracy i mądrym nauczycielom a nie pijarowcom wciskającym kit z mydłem.
  Wybory pokazały , że pomimo tak wielkiej agitki i wydanej kasy [ przez pijarowców Slajda i guru ], przy mobilizacji opozycji przyjedzie czas , że "prześwietli się wszystkie stodoły, majątki żon oraz konta w L.. i na .C.." i to może nastąpić już w wyborach 2019r.by wyplenić rodzącą się dyktaturę w kraju. Kielce, Radom są blamażem PiS, co musi się dziać na Nowogrodzkiej trudno sobie wyobrazić., pewnie szykują tam program ewakuacji Antonowami do przyjaciół Moskali.
  Guru ma strach w oczach i zrobił striptiz- widać jego krótkie gacie i wylatujący bilon z 1,4bln zł na inwestycje a jego naczelny jajcarz łga na zawołanie. Dołowanie zaczęło się i dobrze.

 • andmas

  Oceniono 9 razy 9

  Jeżeli jest to prawda z KNF , kto rządzi Polską ? ,życie Czarneckiego może być zagrożone ...

 • remo29

  Oceniono 8 razy 8

  Mówił Kaczyński, że w Polsce jest układ? Mówił. Nikt mu nie wierzył, a on wiedział. Już jarzycie, że widział co mówi?

 • sierra65

  Oceniono 8 razy 8

  pisowski rząd to złodzieje i kłamcy !!!!

 • publicyst

  Oceniono 7 razy 7

  Ta buzia na fotce to, wypisz-wymaluj, buzia Polaczka-Cwaniaczka.

 • pe_ro

  Oceniono 5 razy 5

  Dlaczego Ziobro nie poinformował Morawieckiego o złożonym zawiadomieniu do prokuratury? Kiedy Ziobro dowiedział się, że złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa KNF?

 • mr.kite53

  Oceniono 4 razy 4

  A jednak bolszewicy.

 • darektal

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawe ile jeszcze innych wlascicieli banków miało rozmowę w 4 oczy z prezesem KNF? Może by tak od razu przejąć wszystkie jego nieruchomości i aktywny na poczet przyszłych kar? Ale to nie US niestety... wszystko się rozmyje a kasę już dawno podzielono...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX