We wtorek "Gazeta Wyborcza" napisała, że Leszek Czarnecki, właściciel m.in Getin Banku oskarżył przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego o złożenie mu niezgodnej z prawem propozycji. Szef KNF miał zaoferować przychylność dla Getin Noble Banku, należącego do Czarneckiego, za około 40 milionów złotych. Prokuratura potwierdziła tę informację. Po południu poinformowano, że szef komisji Marek Chrzanowski złożył dymisję, którą przyjął premier Mateusz Morawiecki.
Po południu pojawiła się informacja o drugim zawiadomieniu ws. KNF. Radio ZET poinformowało, że do prokuratury trafiło pismo dotyczące Zdzisława Sokala, doradcy prezydenta i prezesa BFG. Sokal miał według zawiadomienia "lobbować w KNF na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku".
Pasażerowie samolotu LOT relacji Pekin-Warszawa zostali poproszeni o "zrzutkę" na zapłatę za część potrzebną do naprawy dreamlinera. Pasażerowie czekali na wylot 10 godzin, bo konieczna była wymiana pompy hydraulicznej. Po montażu pracownik, który ją zamontował zażądał od pracownika LOT-u zapłaty w gotówce, a ten jej nie miał. O pożyczkę poproszono "wąskie grono pasażerów". Pieniądze udało się zebrać i samolot wrócił do Warszawy.
LOT potwierdza, że do takiej sytuacji doszło i dodaje, że "z punktu widzenia firmy decyzja pracownika była błędna". Podkreślają, że pracownik z nikim jej nie konsultował.
Radio ZET wyemitowało nagranie, na którym słychać, jak LOT na koniec podziękował pasażerom.
Jest szansa na zawieszenie broni w Strefie Gazy. W poniedziałek doszło tam do wymiany ognia między Gazą a Izraelem. Ponad 300 rakiet i pocisków wystrzelono ze Strefy Gazy w kierunku Izraela. W odpowiedzi izraelskie lotnictwo przeprowadziło wieczorem serię nalotów na cele w Gazie. W wymianie ognia zginęło siedmiu Palestyńczyków i jeden Izraelczyk.
Dzięki mediacji Egiptu i ONZ we wtorek wszystkie palestyńskie frakcje w Gazie zgodziły się wstrzymać ogień. Przedstawiciele Izraela twierdzą, że także nie będą atakować, jeśli Palestyńczycy powstrzymają się od ataków na Izrael.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwał do utworzenia europejskiej armii. Mówiła o tym podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w trakcie debaty nad przyszłością Unii Europejskiej. "Powinniśmy popracować nad wizją ustanowienia prawdziwej europejskiej armii" - powiedziała Angela Merkel. Podkreśliła, że taka armia pokazałaby światu, że w Europie już nigdy więcej nie będzie wojny. Dodała, że nie byłaby to armia przeciwko NATO, którego nikt nie chce kwestionować.