Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF o złożenie korupcyjnej propozycji [WIADOMOŚCI DNIA]

Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF o złożenie propozycji korupcyjnej

„Gazeta Wyborcza” opisuje oskarżenia miliardera Leszka Czarneckiego pod adresem szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Marek Chrzanowski miał złożyć miliarderowi korupcyjną propozycję: 1 proc. wartości banku, czyli ok. 40 mln zł dla podstawionego radcy prawnego w zamian za korzystne decyzje KNF. Dowodem w sprawie ma być potajemne nagranie rozmowy przez Czarneckiego, które ten przekazał prokuraturze. Więcej w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej”.

Co najmniej 42 ofiary pożarów w Północnej Kalifornii

Do 42 zwiększył się bilans ofiar pożarów w Kalifornii. Początkowo informowano o 29 ofiarach, jednak ciała kolejnych 13 ofiar znaleziono w miasteczku Paradise.

To najtragiczniejszy pożar lasów i buszu w historii tego stanu - poinformowały lokalne władze. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump uznał sytuację w Kalifornii za "poważną katastrofę". Ma to przyśpieszyć udzielenie pomocy federalnej.

Wczoraj na liście zaginionych było 200 osób. Walka z ogniem trwa od czwartku. Spalonych zostało ponad 7 tysięcy domów i innych budynków w hrabstwie Butte około 280 kilometrów na północ od San Francisco. Zagrożonych jest kolejne 1,5 tysiąca budynków. Z powodu dymu widoczność w niektórych miejscach jest ograniczona do 800 metrów.

Debata o unijnym budżecie w Parlamencie Europejskim

W Strasburgu odbędzie się debata nad ramami finansowymi unijnego budżetu na lata 2021-2027. Przed europosłami wyzwanie - w budżecie pojawi się luka po brexicie, tymczasem w niektórych obszarach wydatki będą musiały wzrosnąć. Głosowanie nad rezolucją w sprawie budżetu odbędzie się jutro. Jeśli zostanie przyjęta, rozpoczną się negocjacje z krajami członkowskimi w tej sprawie. Europosłowie chcą, by budżet na lata 2021-2027 został zatwierdzony jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2019 roku.

Europosłowie zagłosują ws. praworządności w Rumunii

Parlament Europejski zagłosuje dziś nad rezolucją w sprawie praworządności w Rumunii. W projekcie dokumentu znalazło się wezwanie do rumuńskich władz, by wycofały się ze zmian w sądownictwie i nie osłabiały mechanizmów walki z korupcją. Rezolucja potępia również działania policji podczas protestów w Bukareszcie w sierpniu tego roku.

W październiku w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nad praworządnością w Rumunii. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans mówił wtedy, że „wielu Rumunów jest zatroskanych, że zmiany prawne przeprowadzane przez rumuński rząd mogą naruszyć niezależność sądownictwa i podważyć długotrwałe starania w walce z korupcją w tym kraju”.

Trybunał Konstytucyjny zajmie się zniesieniem górnego limitu składek na ZUS

O godzinie 10 Trybunał Konstytucyjny wróci do rozpatrywania w pełnym składzie wniosku prezydenta o zbadanie konstytucyjności nowelizacji dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS. Przygotowane przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej regulacje znoszą limit rocznego przychodu 30 przeciętnych pensji, który zwalnia z opłacania składek emerytalnych i rentowych. Zastrzeżenia prezydenta dotyczą dochowania standardów procesu legislacyjnego, m.in. niewłaściwego trybu zaopiniowania ustawy przez Radę Dialogu Społecznego, związki zawodowe i organizacje pracodawców.

Pogoda: Chłodny front przyniesie deszcz. Wiatr przewieje smog

Pogoda w najbliższych dniach będzie się zmieniać. We wtorek chłodny front przyniesie do Polski opady, a także wiatr, który będzie miał pozytywny skutek - poprawi się jakość powietrza.

Więcej o:
Komentarze (30)
Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF o złożenie propozycji korupcyjnej [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 20 razy 12

  Marek Chrzanowski będący urzędnikiem PiS i pupilkiem Dudy dosłownie zrozumiał słowa: "bo nam się po prostu należało". Trzeba przyznać, że PiS-owcy to mają rozmach w rozkradaniu kraju.

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 11

  A wystarczy nie kraść , inaczej to załatwiamy

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 10

  Jemu "wziątka" się należała , lak psu micha

 • lovepeacemusic

  Oceniono 14 razy 8

  Dla porządku powinni sie tez zająć korupcyjnymi propozycjami wyborczymi skladanmi przez przedstawicieli rzadu. Typu: jak wybierzecie pannę W., jak wybierzecie Pana J., to rząd da wam pieniądze. Ani krakowianie, ani warszawiacy, ani nowosadeczczanie..... się nie nabrali, ale było to korumpowanie wyborców.

 • Slav Zdanowicz

  Oceniono 15 razy 7

  jestem pewien, ze towarzysze pisowcy, beda starali sie udowodnic, ze Czarnecki jest brzuchomowcom i spreparowal to sam !

 • tilow3

  Oceniono 12 razy 6

  To jest coś nieprawdopodobnego w państwie .... no właśnie, państwie? Bo pal licho już samą łapówkę, której będą się wypierać, zapierać, że nie chcieli, bo przecież pisowcy z natury rzeczy, to sami uczciwi i poczciwi ludzie, ale! wstrząsające jest to, że "gazeta" zdobyła dowód na to, że "państwo" ma zamiary wobec prywatnego biznesu i chcą go przywłaszczyć po janosikowemu! Czyli zabrać bogatym i oddać swoim czyli aparatowi PiS. To powinno pójść w świat i jeśli Polska zasługuje na cokolwiek dzisiaj, to opinia o kraju trzeciego świata, republiki bananowej, w której władza może wszystko! Słucham wywiadu z Zybertowiczem i na pytanie, co on na to? słyszę - Czarnecki to były agent, więc nie wolno mu ufać! ergo, należy całą tę sprawę zamieść pod dywan, bo przecież to najlepsza i najbardziej uczciwa władza na świecie! Nie! nie zgadzam się z tym, bo czarno na białym widać teraz, że PiS to władza bandytów, dla których nie liczy się demokracja i prawo, a raczej złodziejstwo i chęć szybkiego dorobienia się, bo póki są u koryta, dopóty wolna amerykanka. Już chyba Białoruś bardziej przypomina cywilizację europejską od Polski, co jest bardzo smutną konstatacją.

 • 2stan13

  Oceniono 5 razy 5

  Od początku lat 90-tych winna być ponownie wprowadzona ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników, przy czym w ust.2 słowa": "-będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie, muszą być zastąpione słowami: "-będzie karany dożywotnio karą więzienia, bez możliwości wcześniejszego wyjścia na wolność i dożywotnim pozbawieniem praw obywatelskich". Innym zagadnieniem dotyczącym korupcji, jest złe i zagmatwane prawo w Polsce, stwarzające pole do samowoli urzędniczej i zachęcające do korupcji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX