Sejm odrzuca projekt dot. szczepień; prezydent Warszawy odwołuje się do sądu [WIADOMOŚCI DNIA]

Prezydent Warszawy odwołała się ws. zakazu Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz  złożyła zażalenie na postanowienie warszawskiego sądu ws. marszu nacjonalistów w Święto Niepodległości. Wczoraj wieczorem sąd uchylił zakaz dla Marszu Niepodległości, który wydała prezydent. W praktyce marsz nacjonalistów nie ma jak odbyć się w zaplanowanej formule, gdyż na jego miejsce zaplanowano już państwowy marsz z udziałem wojska.

Sejm odrzucił projekt antyszczepionkowców

Posłowie odrzucili obywatelski projekt ustawy znoszący obowiązek szczepień ochronnych w Polsce. W czwartek rekomendowały to Sejmowi połączone komisje: zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Za odrzuceniem obywatelskiego projektu tzw. antyszczepionkowców opowiedziało się 354 posłów, 10 było przeciw, 16 osób wstrzymało się od głosu.

Piotr Tymochowicz skazany na trzy lata więzienia 

Znany specjalista do spraw wizerunku i marketingu politycznego Piotr Tymochowicz został skazany na trzy lata więzienia przez Sąd Rejonowy Warszawa-Praga za posiadanie plików z pornografią dziecięcą w celu ich rozpowszechniania.

Pożary w Kalifornii. 175 tys. musi opuścić swoje domy

Pożary w Kalifornii na północ od Los Angeles zmusiły 175 tys. osób do ewakuacji. Władze podają, że mają informacje o ofiarach śmiertelnych, nie wiadomo jednak dokładnie, ile osób zginęło i w jakich dokładnie okolicznościach. Blisko 27 tysięcy mieszkańców miasteczka Paradise (ang. Raj) zostało pozbawionych domu przez kataklizm.

Petru z połową pensji przez kwartał

Trzech posłów miało naruszyć powagę Sejmu swoim zachowaniem w trakcie posiedzenia, za co zostali oni ukarani zmniejszeniem uposażenia. Ryszard Petru będzie miał przez trzy miesiące uposażone obniżone o połowę. Z kolei Dominik Tarczyński i i Sławomir Nitra dostali kary na miesiąc. Ten ostatni był zdziwiony karą gdyż - jak pisze - dopiero co wrócił z USA i nie był na posiedzeniu Sejmu.

Prognoza pogody:

Pogoda na długi weekend. Groźne mgły mocno ograniczą widzialność