Pogoda w piątek. Uwaga, kierowcy: IMGW ostrzega przed silnymi mgłami [WIADOMOŚCI DNIA]

Pogoda w piątek. Uwaga na silną mgłę

Pogoda przyniesie spore zachmurzenie. W godzinach porannych obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnymi mgłami w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. W ciągu dnia najcieplej będzie na południu kraju.

Szkolna akcja "Rekord dla Niepodległej"

W ponad 24 tysiącach szkół o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewają 4 zwrotki hymnu państwowego. Akcję "Rekord dla Niepodległej" zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W śpiewaniu hymnu wezmą udział także przedszkola i placówki oświatowe. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województw: mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.

Ostatni dzień posiedzenia Sejmu

W ostatnim dniu posiedzenia Sejmu posłowie mają wysłuchać informacji szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego na temat protestu policjantów. Posłowie zajmą się również projektem ustawy o dowodach osobistych. Zakłada on wydawanie od marca 2019 r.  elektronicznych dowodów osobistych. Każdy posiadacz będzie mógł drogą elektroniczną komunikować się z m.in. z urzędami i placówkami służby zdrowia.

Rosja. Rozmowy na temat Afganistanu

W Moskwie odbywają się dziś międzynarodowe rozmowy pokojowe na temat konfliktu w Afganistanie. W spotkaniu mają wziąć udział m.in. afgańscy politycy wysokiego szczebla i przedstawiciele talibów. Rosyjskie MSZ zaprosiło też kilka innych państw do wysłania swoich przedstawicieli, w tym Indie, Iran, Pakistan, Chiny i USA.

Więcej o: